تعداد بازدید : ۱۵۱۴
کد خبر : ۱۶۲۳۰۵
۱۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
وزیر کشور از جمع آوری بیش از 3 هزار معتاد متجاهر و کارتن خواب در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به جمع آوری تعداد زیادی از بانوان معتاد و کارتن خواب افزود: می توان گفت تقریباً از بهمن ماه سال گذشته هیچ خانم معتاد و کارتن خوابی در سطح شهر تهران وجود ندارد و در بقیه استان ها هم در زمینه جمع‌آوری مشکل خاصی نداریم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: باید توجه شود که جمع آوری ساده ترین کار در این امر است و مسئله نگهداری و درمان اقدامات اصلی می باشد که دولت با صرف هزینه های زیادی در حال انجام این کار است.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت پاک ماندن افراد جمع آوری شده تصریح کرد: یکی از مهمترین بخش های مبارزه با مواد مخدر پاک ماندن این افراد است به طوری که پس از جمع آوری معتادین و پس از دوره ای 3 تا 4 ماهه افراد از اعتیاد خلاص می شوند اما متأسفانه بیش از 85 درصد پاک شدگان دوباره گرفتار اعتیاد می شوند و این چرخه‌ای است که دستگاه های دولتی با امکانات و تجهیزات و شرایط موجود، قادر به انجام همه وظایف خود در این باره نیستند.

وزیر کشور افزود: در دنیا حدود 20 درصد از پاک شدگان پاک می مانند و بقیه نیز مجدداً به چرخه اعتیاد باز می گردند و برای مبارزه با این چرخه، حمایت و کمک خانواده ها و مردم و فرهنگ جامعه پذیری پاک شدگان نیاز است.

وی گفت: پیشگیری مطمئن ترین، کم هزینه ترین و بهترین راه مبارزه با اعتیاد است که اجرای دقیق و علمی مسائل فرهنگی در مدارس و مراکز آموزشی و بخش های مختلف جامعه و نیز ایجاد اشتغال برای جوانان و نیز پاک شدگان از راه‌های اصلی مبارزه با اعتیاد است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه در سال 95 برنامه های مفصلی برای انتهای عملیات مبارزه با اعتیاد که همان پاک شدن و پاک ماندن است در نظر گرفته شده است افزود: این برنامه ها در سال جاری به مرور اعلام و اجرا خواهد شد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص میزان اهداف حاصل شده برای ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سال گذشته توانستیم مقابله و کشفیات را حدود 12 درصد افزایش دهیم همچنین تلفات نیروی انسانی در مبارزه با ترانزیت و استعمال مواد مخدر به شدت کم شد به طوری که فقط سه مورد شهادت به وقوع پیوست و با اولویت بندی صورت گرفته توفیقات ستاد در استان های سیستان و بلوچستان ، کرمان و هرمزگان  بالاتر بود.

رحمانی فضلی در ادامه مصاحبه با خبرنگاران افزود: عمده فعالیت ما در بخش مقابله خواهد بود و این قانون ثابتی است که هر چقدر عرضه باشد تقاضا هم خواهد بود پس  باید به دنبال کاهش عرضه باشیم.

وی گفت: در سال گذشته با پیش سازها و خرده فروشان که همان پیاده نظام عرضه مواد مخدر هستند هم در داخل و هم با ترانزیت آنها مبارزه جدی شد که این مبارزه باعث افزایش قیمت شیشه از 20 میلیون تومان تا 80 میلیون تومان هم رسید که این مسئله نشان از توفیق در این بخش است.

رحمانی فضلی با اشاره به نشست اجتماعی که مقام معظم رهبری با همه مسئولان حوزه‌های اجتماعی داشتند و اولویت اول را مقابله با مواد مخدر و اعتیاد تعیین کردند افزود: تلاش می کنیم بتوانیم سیاست های ابلاغی ایشان در این جلسه و سیاست های کلانی که قبلاً اعلام کرده اند امسال به خوبی با همت و هماهنگی های بیشتر انجام دهیم.

وی همچنین گفت: نقش ستاد مبارزه با مواد مخدر نقشی سیاستگذار ، نظارت و هماهنگی است و مسئولان بخش های عملیاتی ، مبارزه و درمان هم مشخص شده است که ما در سال جاری میزان عملکرد هر کدام از این بخش ها را به صورت ماهانه خواهیم خواست.

وزیر کشور درخصوص قیمت مواد مخدر مخصوصاً در تهران نیز افزود: ماده مخدر شیشه از 20 میلیون تومان به 70 تا 80 میلیون تومان افزایش قیمت داشته است و درخصوص سایر مواد مخدر نیز شاهد روندی افزایشی بودیم.

رحمانی فضلی همچنین درخصوص میزان دسترسی به مواد مخدر هم گفت: با توجه به گزارش های نیروی انتظامی، آنان مدعی هستند که سرعت و میزان مسافت دسترسی به مواد مخدر به شدت بالا رفته و به راحتی قابل تأمین نیست که این مسئله هم به علت دستگیری گسترده خرده فروش ها در سال گذشته بوده است.

وزیر کشور همچنین درخصوص مسائل مربوط به مرزهای شرقی کشور هم افزود: در مرزهای شرقی فقط معضل مواد مخدر نیست بلکه تردد غیرقانونی نیروهای انسانی ، قاچاق انسان ، شرارت ، تروریسم که با حمایت دشمنان بیرونی صورت می‌گیرد و همچنین با قاچاق سوخت مواجه هستیم که این منطقه را منطقه مهمی کرده است.

رحمانی فضلی گفت: امنیت منطقه شرق به عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در این خصوص نیز طرح جامعی را از دو سال پیش با جدیت بیشتری اجرا می کنند و دولت هم در شورای امنیت مصوبه ای در حمایت بیشتر از این اقدامات داشت که متأسفانه به علت کمبود منابع اعتباری و پایین آمدن قیمت نفت نتوانست سال گذشته اقدامات کاملی را انجام دهد و هر چند این کار متوقف نشده اما امیدواریم که اقدامات بیشتری از سوی دولت صورت گیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: