تعداد بازدید : ۲۹۵۱
کد خبر : ۱۶۲۷۸۷
با بررسی میزان سود تقسیمی صنایع در سال 94:
۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۲
جمشیدی
طی سال گذشته صنعت محصولات چوبی شامل یک شرکت فعال در آن یعنی فیبر ایران زیان بیش از 12 میلیارد و 200 میلیون ریالی محقق کرده و به موجب آن سودی به سهامداران این مجموعه تعلق نگرفته است.
دریافت سود نقدی تقسیمی در مجامع عمومی سالیانه شرکت های فعال در بازار سرمایه یکی از راه های کسب بازدهی مناسب و مطمئن از سرمایه گذاری ها در این بازار است و اغلب سهامداران با دیدگاه بلند مدت سعی می کنند تا صنعت یا شرکتی که در مجمع سود نقدی مناسبی به سهامداران خود اعطا می کند را انتخاب نمایند. از این رو در این گزارش با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری مجامع عمومی شرکت ها به بررسی میزان سود نقدی که صنایع طی سال گذشته در مجمع خود میان سهامداران تقسیم کرده اند، پرداخته شده است.
کدام صنعت بالاترین سود را به سهامداران داد؟/ خصیص ترین صنایع را بشناسید

بر اساس گزارش بورس نیوز، از ابتدای سال 94 تا 29 اسفند ماه همان سال 36 صنعت فعال در بورس شامل 313 شرکت در مجموع بیش از 465 هزار و 744 میلیارد ریال درآمد واقعی به دست آورده اند که از این مبلغ بیش از 339 هزار و 621 میلیارد ریال به عنوان سود نقدی در مجامع عمومی شرکت ها تقسیم شده است.

بر اساس اطلاعات موجود، طی سال گذشته صنعت محصولات چوبی شامل یک شرکت فعال در آن یعنی فیبر ایران زیان بیش از 12 میلیارد و 200 میلیون ریالی محقق کرده و به موجب آن سودی به سهامداران این مجموعه تعلق نگرفته است.

بر این اساس صرف نظر از صنعت مذکور، گروه محصولات شیمیایی با 27 شرکت فعال در آن درآمد حدود 135 هزار و 352 میلیارد ریالی محقق ساخته که از این مبلغ بیش از 85 هزار و 347 میلیارد ریال آن معادل 63 درصد از درآمد واقعی را میان سهامداران خود تقسیمی کرده است و از این منظر به عنوان گروهی که بیشترین سود تقسیمی را به سهامداران اعطا کرده، شناخته می شود.

علاوه بر این صنعت مخابرات که تنها دو شرکت به این گروه تعلق دارد، بیش از 39 هزار و 989 میلیارد ریال یعنی 87 درصد از درآمد واقعی خود را میان سهامداران این گروه تقسیم کرده است و به عنوان دومین صنعت با برخورداری از بیشترین میزان سود نقدی تقسیمی در مجمع مطرح می گردد. بعد از آن صنعت فلزات اساسی با حضور 18 شرکت فعال در آن 78 درصد از سود محقق شده در صورت های مالی 93 خود را به سهامداران هدیه کرده است.

در کنار آن نیز گروه شرکت های چند رشته ای صنعتی با سه شرکت فعال و تقسیم 91 درصد از درآمدهای واقعی خود میان سهامداران در رتبه چهارم جدول رده بندی صنایع از این نظر جای می گیرد.

کدام صنعت بالاترین سود را به سهامداران داد؟/ خصیص ترین صنایع را بشناسید

همچنین در این رتبه بندی صنایعی همچون استخراج کانه های فلزی، بانک ها و موسسات اعتباری، فرآورده های نفتی، کک هسته ای و نیز مواد و محصولات دارویی قرار می گیرند.

این در حالی است که گروه هایی همچون منسوجات، استخراج ذغال سنگ، استخراج سایر معادن، وسایل اندازه گیری و انتشار و چاپ در جایگاه های نخست جدول رتبه بندی صنایع از نظر تقسیم کمترین سود نقدی قرار می گیرند.

کدام صنعت بالاترین سود را به سهامداران داد؟/ خصیص ترین صنایع را بشناسید

جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir


امير
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
سازمان بورس خواهشا در موضوع پرداخت سود سهامداران حقيقي ورود جدي كنه و راهكار درست اينه كه به ازاي هر روز كه سود تقسيمي نزد شركتها ميماند بايد به اين پولها بهره روز شمار تعلق بگيره.
پاسخ ها
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۲
یه مثقال سود چقدر بازی می دن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۳
روند تجمیع سود تخصیصی شرکتهای مختلف به سهامدان چی شد؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.