کد خبر : ۱۶۴۱۶۵
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳
تازه‌ترین آمار رسمی منتشر شده درباره کارنامه عملکرد بورس تهران در ۲‌ ماه نخست سال نشان می‌دهد میانگین زیان سرمایه‌گذاری در بازار سهام از اول امسال تا پایان اردیبهشت‌ماه به مرز ۵ درصد رسیده است.

به گزارش همشهري، در 2‌ماه سپري شده از سال 95شاخص عملكرد بورس تهران از بالاي مرز 80هزار واحد به محدوده كانال 76هزار واحد سقوط كرده و در مجموع 3هزار و 800واحد نزول را به ثبت رسانده است. ميانگين زيان سرمايه‌گذاران در ارديبهشت‌ماه هم 2.6درصد محاسبه شده است.

براين اساس، شاخص عملكرد 20صنعت فعال در بورس تهران در ارديبهشت 95منفي بوده كه نشان‌دهنده زيان عملكرد سرمايه‌گذاران در سهام اين صنايع است. در اين ميان سهامداران گروه صنايع ابزارهاي پزشكي با 28درصد بدترين عملكرد را در يك‌ماه گذشته به ثبت رسانده‌اند. اما از سوي ديگر گروه محصولات كاغذي با توجه به رشد 48درصد شاخص عملكرد اين صنعت در بورس تهران كارنامه را در ارديبهشت‌ماه به نمايش گذاشته‌اند.

  • كارنامه عملكرد بازار

آمارهاي رسمي بورس تهران نشان مي‌دهد در 2‌ماه سپري‌شده از سال 95تعداد سرمايه‌گذاران و خريداران سهام در بورس تهران به يك ميليون و 142هزار نفر رسيده است.اين تعداد سرمايه‌گذار در 2‌ماه گذشته 114هزار ميليارد ريال از نقدينگي خود را براي خريد 48ميليارد سهم پرداخته‌اند.طبق آمارهاي بورس تهران در ارديبهشت‌ماه ارزش كل معاملات سهام به 55هزار ميليارد ريال رسيد كه نسبت به فروردين‌ماه 6درصد كاهش داشت.در ارديبهشت‌ماه تعداد 25ميليارد برگه سهم در يك ميليون و 762هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت.

  • رشد 82درصدي فرابورس

بررسي معاملات ارديبهشت‌ماه فرابورس ايران حاكي از آن است كه حجم و ارزش معاملات در تمامي بازارها در مقايسه با ارديبهشت سال قبل با رشد همراه بوده به‌طوري كه حجم معاملات معادل 82درصد افزايش نشان داد.معاملات ارديبهشت‌ماه فرابورس در شرايطي به پايان رسيد كه 6هزار و 821ميليون ورقه بهادار به ارزش 43هزار و 861ميليارد ريال در بازارهاي فرابورس دادوستد شد و اين وضعيت از رشد 82درصدي حجم و 65درصدي ارزش معاملات در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته حكايت دارد.

در بازار اول، 805ميليون ورقه بهادار به ارزش يك هزار و 774ميليارد ريال دادوستد شده و اين ارقام در مقايسه با ‌ماه مشابه سال قبل با رشد 132درصدي حجم و 59درصدي ارزش معاملات همراه بوده است. در بازار دوم نيز، 3ميليارد و 185ميليون اوراق بهادار به ارزش 9هزار و 742ميليارد ريال مبادله شده است.در 21روز معاملاتي ارديبهشت‌ماه هر روز به‌طور متوسط 325ميليون اوراق بهادار به ارزش 2هزار و 89ميليارد ريال در بازارهاي فرابورس ايران دادوستد شده است.

  • بازار ابزارهاي نوين مالي

آمارها نشان مي‌دهد در طول ارديبهشت‌ماه در بازار ابزارهاي نوين مالي 314ميليون ورقه بهادار به ارزش 27هزار و 438ميليارد ريال معامله شده و اين ارقام نشان‌دهنده رشد 1253درصدي حجم و 57درصدي ارزش معاملات اين بازار در مقايسه با‌ماه مشابه سال قبل است.در اين‌ماه 26ميليون ورقه صكوك به ارزش 24هزار و 244ميليارد ريال، 287ميليون صندوق سرمايه‌گذاري قابل معامله به ارزش 2هزار و 262ميليارد ريال و يك ميليون ورقه تسهيلات مسكن به ارزش 932ميليارد ريال در اين بازار مورد معامله قرار گرفته است.

جدول

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: