کد خبر : ۱۶۴۲۱۷
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۵
کوروش زارعی از کشف 10 میلیارد ریالی داروهای تقلبی و غیرمجاز در استان فارس خبرداد و گفت: در بازرسی از تعدادی باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌های زنانه و عطاری‌ها کپسول های لاغری و چاقی از اجزای حشرات کشف شده است. 
 
به گزارش انتخاب، معاون دادستان شیراز گفت: متاسفانه داروهای غیرمجاز از طریق شبکه های قاچاق وارد کشورشده و توزیع می شود که قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز توزیع داروهای غیرمجاز را بزه یا یک عنصر قانونی برای مبارزه و برخورد در نظر گرفته است. او گفت: در سال گذشته با اضافه شدن تبصره یک به ماده 27 قانون مذکور اصلاحیه ای انجام شد که حمل، نگهداری، عرضه و یا فروش این محصولات را جرم تلقی کرده و مجازات های سنگینی برای آن در نظر گرفته شده است. 
 
زارعی در ادامه گفت: با توجه به گزارش های دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی براینکه تعدادی از عطاری ها ، باشگاه های ورزشی و آرایشگاه های زنانه و بعضی از فروشگاه های مواد غذایی در خیابان انوری شیراز داروهای جسمی، روحی،سقط جنین، حجم دهنده ها و مکمل های لاغری و چاقی که اکثر این داروها حاوی مواد مسمویت زا ،مواد مخدر صنعتی و سنتی است به متقضایان ارائه می کنند، کار بازرسی از این اماکن در دستور کار قرار گرفت. 
 
او تأکید کرد: دراین بازرسی ها مشاهده شد در بعضی از کپسول هایی که به مشتریان با عنوان داروهای لاغری یا چاقی عرضه می شود حاوی اجزای خشک شده حشرات است که از کشورهایی همچون چین وارد کشورمان می شود که پس از پودر شدن تحت عنوان داروی چاقی و لاغری به فروش می رسد. 
 
او گفت: این کالاها ممنوعیت قانونی دارد و به عنوان کالاهای قاچاق سلامت محور محسوب می شوند که متاسفانه به میزان زیادی وارد کشور می شود و این روند ادامه دارد. زارعی گفت: از آبان ماه سال 94 تا کنون 822 مورد بازرسی از باشگاه های ورزشی، عطاری ها و ارایشگاه های زنانه بازدید بعمل آمده و بیش از 10 میلیارد ریال داروی غیرمجاز کشف شده است که درجلسه ای با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان این داروها معدوم شده است. 
 
او گفت: بعضی از این داروها برندهای معروف در جهان هستند که در شرایط بدی نگهداری می شوند و گاها این برندها جعلی هستند که شبکه های قاچاق این ها را جعل می کنند. معاون دادستان شیراز ادامه داد: با توجه به اینکه بازرسی منظم از این اماکن در دستور کار است قاچاقچیان در شگرد جدیدی داروها را در خودروهای فرسوده پنهان کرده و به فروش می رسانند و سلامت مردم و آحاد جامعه را در معرض خطر جدی قرار می دهند. او تاکید کرد: اراده و عزم دستگاه قضایی برخورد قاطع با این تخلفات است که روند بازرسی و کشف داروهای غیرمجاز و برخورد با متخلفان همچنان ادامه دارد. 

منبع: ميزان
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: