کد خبر : ۱۶۴۲۳۰
۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵
مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران که برای شرکت در کنفرانس بانکی ومالی «اتصال مجدد ایران به جامعه مالی جهانی» به لندن سفر کرده بود پیش‌بینی کرد در صورت حل شدن بحث نقل و انتقال پول، شاهد حجم گسترده سرمایه‌گذاری خارجی در بورس و دیگر بخش‌های مختلف اقتصادی ایران خواهیم بود.حسن قالیباف‌اصل در این گفت‌وگو بیان کرد: یکی از بحث‌های صورت گرفته در این کنفرانس بحث نقل و انتقال پول به ایران بود و اینکه به رغم اجرایی شدن برجام، به دلیل عدم از سرگیری تعاملات بانکی، سرمایه‌گذاران خارجی همچنان پول‌های خود را به شکل قدیمی و از طریق صرافی‌ها به ایران منتقل می‌کنند و تاکنون گشایش زیادی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: یکی از موارد مهمی که در کنفرانس لندن با حضور مقامات دولتی انگلیس مطرح شد این بود که جامعه سرمایه‌گذاران خارجی و فعالان اقتصادی بین‌المللی انتظار دارند که بتوانند از طریق کانال‌های رسمی که همان بانک‌ها هستند پول خود را به ایران منتقل کنند.قالیباف اصل افزود: البته این مساله نیز در کنفرانس مطرح شد که به دلیل مساله تحریم‌ها یک فاصله 10 ساله بین بانک‌های بین‌المللی و ایران اتفاق افتاده و اجرایی شدن برجام به معنای این نیست که یک شبه این فاصله از بین برود و برای رفع موانع نیاز به زمان است.وی با بیان اینکه فضای مثبتی بر کنفرانس لندن حاکم بود، بیان کرد: با توجه به اینکه بانک‌های ایرانی که در لندن شعبه دارند مجوزهای خود را برای فعالیت مجدد از نهادهای ناظر گرفته‌اند، این امیدواری وجود دارد که با رفع موانع، نقل و انتقال پول و ارتباطات بانکی به شکل عادی در‌آید. مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران همچنین ابراز امیدواری کرد که با حل بحث نقل و انتقال پول، حجم زیادی از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در بورس تهران و بخش‌های مختلف اقتصادی کشورمان صورت گیرد. وی افزود: بورس اوراق بهادار تهران بدون‌شک برای سرمایه‌گذاران خارجی دارای جذابیت زیادی است و این مساله ناشی از فرصت‌های زیاد برای سرمایه‌گذاری در ایران به دلیل ظرفیت‌ها و تنوع بسیار بالای آن است.

 

قالیباف اصل عنوان کرد: در جریان دیداری که با سرمایه‌گذاران خارجی در حاشیه این کنفرانس داشتیم به رغم اذعان به وجود فرصت‌های زیاد برای سرمایه‌گذاری در ایران به بحث نقل و انتقال پول اشاره داشتند. وی همچنین کنفرانس اتصال مجدد ایران به جامعه مالی جهانی را که روز پنج‌شنبه در لندن برگزار شد، گام مثبتی در شناساندن بیشتر بازار سرمایه ایران به شمار آورد. کنفرانس یک روزه «اتصال مجدد ایران به جامعه مالی جهانی» عصر پنج‌شنبه در حالی در لندن به پایان رسید که مقامات ایرانی شرکت‌کننده، رفع موانع بانکی و پایبندی طرف‌های غربی به برجام را مورد توجه قرار دادند. ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی در سخنانی در این کنفرانس عنوان کرد؛ به رغم اجرایی شدن برجام، تحریم‌های باقی مانده، ترس از مجازات آمریکا، وجود قوانین دست و پاگیر و نبود امکان معامله با دلار سبب ایجاد موانع در تجارت و تعامل بانک‌های بزرگ خارجی با ایران شده است. حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران نیز دراین کنفرانس ظرفیت‌های بالقوه بازار سرمایه‌گذاری و بورس ایران را مورد توجه قرار داد و گفت که این بخش به دلیل نوپابودنش همچنان بکر است. وی اظهار کرد، در زمان حاضر بیش از 320 شرکت از 38 بخش مختلف در بورس تهران به ثبت رسیده‌اند که حجم معاملاتی برابر با 25 میلیارد دلار در سال را رقم می‌زنند. کنفرانس «اتصال مجدد ایران به جامعه مالی جهانی» با همکاری موسسه «یورو مانی» (The Euromoney) و بانک مرکزی ایران در لندن برگزار شد.


منیع: روزنامه دنیای اقتصاد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: