تعداد بازدید : ۱۳۶۹
کد خبر : ۱۶۴۲۸۳
۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۶
جلسه معارفه شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند جهت عرضه در بازار فرابورس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این جلسه که با حضور تعدادی از فعالان بازار سرمایه، مدیران و معاونان شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن و هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند برگزار شد، فعالیت‌ها، سوابق و طرح‌های آتی این شرکت تشریح شد.

امینی: الوند، یکی از بهره‌ورترین و نظام‌مند ترین شرکت‌های گروه است

در ابتدای جلسه، محمدرضا امینی، مدیر عامل گروه سرمایه گذاری مسکن، با بیان این که شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند ششمین شرکت گروه پس از شرکت‌های تهران، شمال شرق، شمالغرب، زاینده‌رود و پردیس است که در بازار سرمایه عرضه می‌شود، از شرکت الوند به عنوان یک شرکت خوب، رو به رشد و دارای دارایی‌های ارزشمند نام برد.

 وی با اشاره به این که شرکت الوند در حوزه جغرافیایی قم و مرکزی فعالیت می‌کند، این شرکت را یکی از شرکت‌های دارای بالاترین بهره‌وری و نظام‌مندی مدیریتی در مجموعه گروه دانست و گفت: شرکت الوند با تکیه بر دانش فنی کارکنان و نیز تکنولوژی روز، همواره برای ذی‌نفعان خود خلق ارزش کرده و این ارزش‌آفرینی با روند مناسبی در حال افزایش است.

امینی در ادامه با اشاره به تعاملات جدیدی که میان گروه و بانک مسکن ایجاد شده است، تبدیل بانک مسکن به بانک توسعه‌ای را فرصتی دانست که گروه در حال برنامه‌ریزی دقیق برای استفاده از آن است.

وی ضمن اشاره به روابط نزدیک میان شرکت و بانک، ابراز داشت: تلاش داریم از این تعاملات و روابط به منظور خلق هر چه بیشتر ارزش برای مجموعه سهامداران گروه و نیز فرصت‌سازی برای شرکت‌های تابعه استفاده کنیم.

 

نوربهشت: در حال تعریف پروژه‌های متعددی در شهرهای اراک و قم هستیم

در ادامه جلسه، مهندس نوربهشت، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند به معرفی این شرکت پرداخت.

 وی با اشاره به این که پایه‌های شرکت در سال 1369 و در قالب شعبه در گروه سرمایه‌گذاری مسکن گذاشته شده است، این شرکت را یکی از شرکت‌هایی دانست که همواره در زنجیره ارزش گروه، به ایفای نقش موثری پرداخته است.

نوربهشت در ادامه با اشاره به پروژه‌های قبلی شرکت گفت: شرکت الوند طی سالیان فعالیت خود، پروژه‌های متعدد مسکونی، تجاری و اداری را در قالب مالکیت، مشارکت یا پیمانکاری آغاز و تکمیل کرده که از این بین می‌توان به مجتمع‌های مسکونی 1440 واحدی مسکن مهر امام صادق اراک (ع)، پروژه‌های کوی الهیه اراک، مجتمع‌های تجاری کوثر و خاتم و چندین پروژه دیگر اشاره کرد.

 وی با اشاره به برنامه‌های جدید شرکت برای توسعه بازار شرکت، اظهار داشت: شرکت هم اکنون چندین پروژه جدید را در مراحل مختلف بررسی و مطالعه، طراحی و اجرا دارد که به نظر می‌رسد با احداث و تکمیل این واحدها، سوددهی مناسبی نصیب سهامداران شرکت شود.

 

نادری: سود شرکت در سال مالی محقق خواهد شد

در انتهای جلسه، نادری، معاون مالی و منابع انسانی گروه سرمایه‌گذاری مسکن در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در خصوص امکان تحقق سود با توجه به تحقق پنج درصدی سود در دوره شش ماهه، تحقق سود را کاملا ممکن و حتمی دانست و گفت: با توجه به این که مجمع موسس صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نارون در روزهای گذشته برگزار شد، تنها از این طریق، بیش از 20 درصد سود شرکت در سال مالی محقق خواهد شد. از سوی دیگر، با توجه به این که گروه همواره حساسیت خاصی در خصوص پیش‌بینی‌های انجام شده توسط شرکت‌های تابعه به خرج می‌دهد، بودجه‌های ارائه شده همگی مبتنی بر واقعیات هستند و انتظار می رود، سودهای پیش‌بینی شده محقق خواهند شد.

یادآور می شود؛ شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند با نماد ثالوند، از شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری مسکن است که در فروردین ماه امسال در بازار فرابورس پذیرش شد و  به زودی در این بازار عرضه اولیه خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.