کد خبر : ۱۶۴۳۸۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳
یک‌ ماه قبل بود که عکسی در فضای مجازی مبنی بر جراحات وارده به صورت یک نوزاد در اتاق زایمان یکی از بیمارستان‌های تهران دست به دست شد؛ حالا پس از مدت کوتاهی این حادثه در یکی از بیمارستان‌ها دولتی اصفهان تکرار شده است.

به‌گزارش فارس، نوزاد در بیمارستان متولد می‌شود؛ پدر پشت در اتاق زایمان انتظار مادر و فرزند را می‌کشد، پس از دقایقی پرستاران مادر که هنوز به خوبی به‌هوش نیست را به بخش منتقل می‌کنند. اما همچنان خبری از نوزاد تازه متولد شده نیست. پدر با اضطراب راهرو بیمارستان را سراسیمه بالا و پایین می‌رود و بعد از یک ساعت پرستار بخش نوزاد را با صورت بخیه شده به آغوش پدر می‌رساند.

تکرار حادثه زایمان و برخورد تیغ جراحی با صورت نوزاد


پدر این نوزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: 26 اردیبهشت ماه بود که برای زایمان همسرم به یکی از بیمارستان های دولتی شهر اصفهان مراجعه کردیم.

وی ادامه داد: ابتدا مسئولان بیمارستان از پذیرش همسرم خودداری کردند؛ ولی بعد از مدت زمان طولانی با توجه به وضعیت اضطراری و درد شدید وی مجبور به پذیرش شدند. پس از پذیرش نیز حدود 15 ساعت طول کشید تا همسرم را که در تمام این مدت درد می‌کشید به اتاق زایمان منتقل کنند.

وی گفت: پس از انجام زایمان همسرم را بدون فرزندم از اتاق خارج کردند و ما هرچه پیگیری می‌کردیم کسی جوابی به ما نمی‌داد که بالاخره پس از یک ساعت دخترم را با صورت بخیه شده به من تحویل دادند.

وی با اشاره به اینکه در تمام مدت سه روزه بستری همسرم در این بیمارستان حتی یک‌بار هم پزشک معالج را ندیده است گفت: مگر این طور نیست که پزشک برای معاینه وضعیت بیمار باید حضوری مراجعه کند؟ و آیا ویزیت و تجویز تلفنی هم در پزشکی امکان دارد؟ این پزشک حتی یکبار هم برای توضیح اینکه چه بلایی بر سر نوزاد بی‌گناه من آمده، حضور پیدا نکرد.

این پدر در پایان گفت: رئیس بیمارستان می‌گوید برو و یک ماه دیگر اگر صورت نوزادت خوب نشد برگرد. من هم برای شکایت به پزشک قانونی و نظام پزشکی مراجعه کردم که امیدوارم رسیدگی شود.

بررسی می‌شود....


ایرج حریرچی چندی پیش در ارتباط با حادثه‌ای مشابه که در یکی از بیمارستان‌های تهران اتفاق افتاده بود گفت: اینگونه عوارض در تمام دنیا به صورت اندک دیده می شود.

وی با اشاره به اینکه در حین عمل زایمان به صورت غیر عمد ممکن است تیغ جراحی با نوزاد برخورد کند گفت: اگر از جنبه ارگان‌های نظارتی به این موضوع بنگریم، از مسئول فنی بیمارستان و رئیس بیمارستان گرفته تا وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی وظایف ذاتی و عمومی بر گردن دارند که شامل آموزش کادر درمانی و انجام اقدامات سیستماتیک و جامع در جهت پیشگیری از این خطاها است.

قائم مقام وزارت بهداشت در آن حادثه نیز که صورت نوزاد توسط ابزار جراحی دچار جراحت شده بود گفت: اگر اشتباه توسط پزشکان حاذق صورت بگیرد، یک نوع رسیدگی انجام می شود و در مواقعی هم که خطای گروه درمانی خاص و عوارض از درصد استانداردهای مورد نظر بالاتر است در این صورت هم رسیدگی دیگری می طلبد. البته رابطه بیمار و پزشک هم رابطه اصلی و مستقل است که با معیارهای خودش بررسی می شود.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
خوبه همه بدونیم / اینجا ایران است . هرکسی برای خودش سپری دارد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
چقدر خوب از خطای پزشکان چند صد میلیونی حمایت میکنید
اما از یک نوزاد بی زبون چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
شرم بر حریر چی.
انشا الله به درد و گرفتاری مردن دچار شه.
خداوندا ما را از دست این افراد نجات بده.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
عوارض سزارین میباشد.
سزارین بسیار ,بسیار عارضه دار است. این اتفاق ممکنه از نظر عاطفی ازار دهن باشد ,اما از نظر پزشکی(خطر جانی)بسیار کم اهمیت میباشد.
سزارین عئارض بسیلر وحشتناکی دارد ,مرگ مادر و نوزاد به دلیل عئرض بیهوشی و یا منقبض نشدن رحم بیمار(که به طور طبیعی باید خود به خود انجام شود) منجر به یک خونریزی غیر قابل مهار و کشنده میشود,امبولی مایع امنیوتیک و.....میزان اسیب های وارده به مادر و نوزاد در طی یک سزارین در امار بسیار بیشتر میباشد.

ضمنا در عکس دوم بخیه نوزاد به صورت زود هنگام باز شده و زخم صورت نیز به همین دلیل باز شده است.
البته مشخص نیست که چه کسی انجام داده, خانواده و یا یک شخص کم مهارت و یا .....
قابل توجه خانمها
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
متاسفانه در كشور ما با متخلفان ( در هر زمينه اي باشه) برخورد شديدي نميشه وئ در نتيجه جرائم كم نميشه.
ناشناس
UNITED STATES
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
واقعا بعضی از این دکتر ها مدرکش رو از کجا گرفتند
هاشم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۹
بسمه تعالی
اقای مهران مدیری دیدی خداوندچطورازشماحمایت کرد.
جامعه پزشکی مابایدزیرمیزی که چه عرض کنم رومیزی هم بگیردچون حق؟مسلمش هست .
کسی هم بخواهدشکایت کندبخیه رامیکنند و راهی خانه شان میکنند .
مامان فاطمه یاس خانوم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
الهی بمیرم واسه اون بچه . خب من الان خوف افتاد به جونم . نمیشه تو خونه خودم طبیعی مثل این مامان قدیمی ها زایمان کنم؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: