کد خبر : ۱۶۴۴۴۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹
سهیلا صالحی

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت پتروشیمی فن آوران (شفن) براساس گزارش شفاف سازی در خصوص تعدیل با اهمیت درآمد هر سهم در صورت های مالی منتهی به 1394/12/29 به شرح ذیل اعلام نموده است:

1- کاهش نرخ های جهانی محصولات تولیدی شرکت:

افزایش در مقدار تولید سال 1394 نسبت به آخرین پیش بینی سال مذکور و به تبع آن افزایش بهای تمام شده کالای فروش رفته، علی رغم افزایش حجم فروش محصولات طی سال مالی 1394 به دلیل کاهش شدید نرخ جهانی فروش متانول و اسید استیک (متاثر از کاهش قیمت جهانی نفت) مبلغ فروش عملکرد سال 1394 با برآوردهای به عمل آمده تفاوت عمده ای داشته لیکن ارقام مذکور عمدتا به دلیل افزایش بهای تمام شده (متاثر از افزاایش تولید محصول متانول به مقدار 39.5 هزار تن) موجب افزایش هزینه و در نتیجه کاهش سود هر سهم به مبلغ 469 ریال شده است.

2 کاهش عمده سود سپرده بانکی:

کاهش سود سپرده بانکی طی سال 1394 به دلیل آزاد سازی بخش قابل ملاحظه ای از سپرده های سرمایه گذاری نزد بانک ها ( با توجه به نیاز شرکت به نقدینگی جهت پرداخت های جاری) و کاهش نرخ سود سپرده های بانکی پیش بینی شده برای سال مزکور، ضمن عدم تحقق سایر درآمدهای غیر عملیاتی موجب گردید سود هر سهم از این بابت نیز به مبلغ 457 ریال کاهش یابد.

در نتیجه ی تغییرات ذکر شده ( جمعا به مبلغ 926 ریال) و سایر اقلام مندرج، سود هر سهم سال مالی منتهی به پایان اسفند 94 به میزان مبالغ اعلامی در سود و زیان مزبور تعدیل گردیده است.

مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
سود 135 تومانی در مجمع پتروشیمی اراک واقعا جالب و در بین تمام پتروشیمی ها بینظیر می باشد.
شاراک =قهرمان تقسیم سود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: