کد خبر : ۱۶۴۵۳۸
دکتر سعیدی در مراسم زنگ آغاز معاملات بورس تهران:
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
قاسمی -ارسالی
بازگشایی معاملات امروز یکشنبه مورخ ٩ خرداد ماه بورس تهران، در قالب مراسمی نمادین و با حضور مدیران شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و زنگ آغاز معاملات توسط مدیر عامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به صدا درآمد.
معاملات دیروز بورس تهران با گرامیداشت هشتمین سالروز عرضه سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نماد "حکشتی" آغاز شد.
به گزارش بورس نیوز، بازگشایی معاملات امروز یکشنبه مورخ ٩ خرداد ماه بورس تهران، در قالب مراسمی نمادین و با حضور مدیران شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و زنگ آغاز معاملات توسط مدیر عامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به صدا درآمد.
بر همین اساس و در دیدار مدیران ارشد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران،دکتر سعیدی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل کشتیرانی به تشریح شرایط این شرکت پرداخت.
دکتر سعیدی در ابتدا با توصیف شرایط تحریم بیان داشت: کشور های غربی تصور می کردند با تحریم کشتیرانی شاهراه تجارت کشور مسدود می شود لذا ناوگان حمل و نقل دریایی کشور را در حلقه اول تحریم های کشوری قرار دادند.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه با بیان این مطلب که در ابتدای تحریم ها فشار زیادی بر شرکت وارد و به ناحق روابط بین المللی این شرکت مسدود شد ادامه داد : کشتیرانی با توجه با نیروی انسانی غنی و توانمند توانست شرایط خود را در دوران تحریم سامان بخشد که این از دستاورد هایی است که می تواند برای هر سازمان و شرکتی الگو تلقی شود .
وی افزود : طبیعی است با چنین شرایطی شرکت کشتیرانی جزو اولین منتفعین رفع تحریم ها لقب گرفت و به سرعت توانست شرایط خود را احیا کند که این مهم به آن دلیل رخ داد که مجموعه شرکت از سه ماه قبل از رفع تحریم ها برنامه های لازم را طراحی و اقدامات مورد نیاز را صورت بندی کرده بود .
دکتر سعیدی با بیان اینکه در دوران تحریم ها تنها یک خط آسیای شرقی - بندر عباس فعال بود گفت : بعد از لغو تحریم ها خط کشتیرانی بندر عباس -آسیای شرقی توسعه یافت به قسمی که کره جنوبی ،سنگاپور و چین به صورت دائم و منظم در حال فعالیت است و انشاالله در چند هفته آینده خط کشتیرانی به ژاپن هم راه اندازی می شود و فعالیت خود را از سر می گیرد .
همچنین بعد از حدود 1.5 ماه از لغو تحریم ها توانستیم خط اروپا را احیا کنیم و امروز مفتخریم که اعلام کنیم به طور منظم این خط در حال فعالیت است .
مدیرعامل کشتیرانی ادامه داد : در زمان تحریم ها تجارت با کشور های اروپایی با نقصان مواجه شده بود و تجار ایرانی مجبور بودند که محصولات خود را از طریق بازرگانان ترکیه ای به اروپا ارسال کنند اما امروز خوشبختانه با راه اندازی خط کشتیرانی به سمت اروپا این معضل بر طرف شده و در هزینه های این اشخاص و شرکت ها که به موجب تحریم ها مجبور به پرداخت حق واسط بودند کاهش محسوسی را لمس می کنیم .
دکتر سعیدی در ادامه با بیان این مطلب که یکی از معضلات ما مسئله P&I (بیمه کشتی ها) بود تصریح کرد : با مذاکراتی که با کلوپ بین المللی P&I لندن انجام دادیم این معضل نیز مرتفع شد همچنین یکی دیگر از ملزومات ما برای ورود به بنادر بین المللی به خصوص اروپا و امریکای مرکزی مسئله رتبه بندی بود که خوشبختانه با تلاش گروه کشتیرانی این مهم نیز به دست آمد .
رئیس هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد : تمام اتفاقاتی که در این مدت کوتاه توسط مجموعه کشتیرانی حادث شده است موجبات یک ارزش افزوده قابل توجه را فراهم آورده و با توجه به رفع 90 درصد از معضلاتمان امیدواریم در چند ماه آینده 10 درصد باقیمانده را نیز پوشش دهیم و به شرایط عادی قبل از تحریم ها بازگردیم .
وی با بیان این مطلب که شرایط ویژه به وجود آمده تاثیر مطلوبی درارزش سهم شرکت داشته است، افزود : البته معتقدیم ارزش سهم شرکت همچنان با ارزش واقعی آن اختلاف دارد و امیدواریم در ادامه و با اتفاقاتی که در شرکت در حال وقوع است ارزش واقعی سهم نیز محقق شود .
دکتر سعیدی تصریح کرد: شرکت کشتیرانی یک شرکت بی بدیل در داخل است و می توان به صراحت گفت رقیب داخلی ندارد لذا ما با توجه به اینکه در حال رقابت با همتایان خارجی خود هستیم و نام و برند خود را نیز حفظ می کنیم در حال رایزنی برای متصل شدن به یکی از بازارهای سرمایه خارجی هستیم و در این امر به حمایت و همراهی سازمان و شرکت بورس نیازمندیم .
وی گفت : کشتیرانی جمهوری اسلامی یک هلدینگ بزرگ است و برای طرح های توسعه ای خود در سال جاری برنامه پذیرش شرکت های زیر مجموعه به بورس را نیز در دستور کار دارد تا بتواند از این طریق تامین مالی بهینه ای را انجام دهد .
در ابتدای این مراسم نیز دکتر قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران نیز با خیر مقدم به مدیران ارشد شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و اظهار خوشنودی از برگزاری جشن سالگرد ورود کشتیرانی به بورس از زحمات مدیران و کارکنان ناوگان ملی قدردانی کرد .
قالیباف اصل با بیان این مطلب که شرکت کشتیرانی یکی از ساختارهای معظم اقتصادی در کشور است افزود : همه ما باید اذعان کنیم که کشتیرانی جمهوری اسلامی یکی از سهم های مهم و بی بدیل بازار سرمایه کشور است و امیدواریم در شرایط جدید وضعیت خارق العاده ای از این شرکت نظاره کنیم .
وی ادامه داد: از ویژگی هایی که بورس می تواند برای شرکت ها ایجاد کند یک شفافیت است و دیگری تامین مالی است لذا با اینکه تا چند سال پیش تامین مالی از طریق بورس زیاد متداول نبود اما امروز مشاهده می کنیم با گسترش ابزار های مالی همچون صکوک و اوراق مشارکت این امر تسهیل شده و شرکت ها استفاده بهینه ای از این ابزار آلات می کنند .
مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران در پایان با بیان این مطلب که در دنیا پذیرفته شدن شرکتی در بورس اولویت مهمی تلقی می شود افزود: این امر باعث می شود تا در هزینه های تامین مالی اثر مستقیم گذارد و بنده به شخصه معتقدم که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می تواند در بورس های جهانی هم موقعیت خوبی داشته باشد .

جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: