کد خبر : ۱۶۴۶۹۳
۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۸
ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلومبرگ اعلام کرد ایران باید به توافق هسته ای پایبند نگاه داشته شود.

به گزارش انتخاب، مونیز گفت: سیاست و مواضع ما کاملا روشن است. ما به توافقی دست پیدا کرده ایم که برنامه هسته ای ایران را به طور موثری به عقب باز گردانده و آرزوهای این کشور را برای دستیابی به سلاح هسته ای از بین برده است. این تهدیدی بود که وجود داشت و ما آن را از بین بردیم. این هدف با همکاری گروه پنج به علاوه یک محقق شد. تحریم های اقتصادی که ما علیه ایران وضع کرده بودیم به این دلیل موفق بود که جامعه بین المللی برای اجرای آن همکاری کرد.

وی افزود: همانطور که برنت اسکوکرافت اعلام کرد اگر از اجرای این قرارداد طفره برویم از هدف خود بسیار دور خواهیم شد و این اقدام به سود ما نخواهد بود و اگر ما به عنوان طرفی که از عمل به توافق هسته ای خودداری کرده است شناخته شویم، اهرم فشار خود را بر برنامه هسته ای ایران از دست خواهیم داد و احتمال اینکه بتوانیم بار دیگر یک مجموعه تحریم موثر علیه ایران اعمال کنیم بسیار ضعیف خواهد بود.

مونیز گفت: بنابراین ما باید برای حفظ منافع خود و متحدانمان کاری کنیم ایران به توافق هسته ای پایبند بماند و در عین حال به تعهدات خود نیز عمل کنیم.

مونیز این اظهارات را در پاسخ به پرسشی در مورد اظهارات جنجالی دونالد ترامپ نامزد ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر تجدید نظر در توافق هسته ای و واکنش محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به آن بیان کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: