کد خبر : ۱۶۴۷۲۲
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
محمد صادق افراسیابی؛ مدرس دانشگاه و دبیر کل همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم بیست‌ و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله) گفت: نداشتن سواد رسانه ای و استفاده از فضای مجازی در عصر جامعه ی شبکه ای مانند نداشتن گواهینامه و در عین حال استفاده از خودروهای گران قیمت و پر سرعت در جاده های خطرناک و پر پیچ و خم است که قطعا باعث ایجاد خسارت خواهد شد.

وی افزود: یکی از ابعاد سواد رسانه ای برخورداری از مهارتهای استفاده از رسانه های جمعی است و در این خصوص لازم است ما بدانیم کدام رسانه ها از فضای مجازی برای «مهندسی اطلاعات» و «تسلط غرب بر فرهنگ ملت‌ها» استفاده می کنند و همین طور باید به این امر واقف باشیم که حتی در صورت شناخت رسانه ها باز هم باید مهارتهای استفاده از فرصت های فضای مجازی و مصونیت از تهدیدهای فضای مجازی را بشناسیم.

افراسیابی به برگزاری جلسات مشترک با برخی دانشگاه های تهران برای تدوین آیین نامه ی آموزش سواد رسانه ای به مدیران کشور اشاره کرد و گفت: تا زمانی که مدیران دولتی نسبت به اهمیت فضای مجازی و شیوه ی استفاده ی از ظرفیت های علمی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و نحوه ی ترویج هنجارها، ‌ارزش‌ها و سبک زندگی اسلامی ایرانی و ممانعت از رخنه‌ها و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی فضای مجازی آشنا نباشند، قطعا در سایر لایه های جامعه با تهدیدات زیادی روبرو خواهیم بود.

دبیر کل همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی از اختصاص بخشی از همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی به مستند سازی تجربیات مدیران موفق کشور در زمینه ی استفاده از فرصت های فضای مجازی و مصونیت از تهدیدهای جوامع شبکه ای خبر داد و خاطر نشان ساخت: برای نخستین بار در کشور فرصتی را ایجاد کردیم تا مدیران فرهنگی و رسانه ای کشور بتوانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و راهکارهای عملیاتی برای استفاده ی مفید از فضای مجازی ارائه دهند.

وی در پایان از تعیین تاریخ 15 تیرماه برای ارسال چکیده مقالات علمی و گزارشهای کاربردی خبر داد و گفت: انشاء الله در این همایش با ساختار متفاوتی که پیش از این تجربه ی خود را با موفقت پشت سر گذاشته است، اقداماتی عملیاتی برای افزایش دانش و مهارتهای سواد رسانه ای عموم افراد جامعه طراحی خواهد شد و علاقه مندان برای مشارکت در این رویداد ملی می توانند به پورتال   saramad.irمراجعه نمایند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: