کد خبر : ۱۶۴۷۷۹
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۴
آیت‌الله سبحانی گفت: دولت اداره یارانه‌ها را به کمیته امداد واگذار کند، کمیته امداد می‌تواند یارانه‌ها را به افرادی که مستحق آن هستند برساند.

به گزارش ایسنا این مرجع تقلید در دیدار با دبیرکل، اعضای شورای مرکزی، هیات اجرایی و دبیران استان‌های حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سه انقلاب در کشور گفت: انقلاب اول برای میرزای شیرازی بود که با مساله تحریم تنباکو شروع شد و با این تحریم انقلابی را آغاز کرد که بسیار موثر بود تا جایی که در درون منزل شاه نیز موثر واقع شد اما این انقلاب خیلی کم اثر شد و افراد خاص بر سر کار آمدند.

وی گفت: انقلاب دوم را آیت الله کاشانی ایجاد کرد اما اثر کمتری داشت. عمده این دو انقلاب مانند شاخه های یک درخت بودند اما انقلاب اسلامی را که امام خمینی(ره) پایه گذاری کردند با این دو انقلاب تفاوت داشت و از ریشه و ایجاد یک نظام بود. امام زمانی که دید ریشه یک نظامی فاسد است آن را عوض کرد.

وی افزود: امام خمینی(ره) انقلاب کردند و در ۲۲ بهمن خداوند متعال آنچه ما سالیان دراز می خواستیم را در اختیار مسلمانان قرار داد. ما خدمات گذشتگان را تقدیر می کنیم زیرا خدمات آنها بسیار موثر بود.

آیت الله سبحانی با تاکید بر وحدت کلمه گفت: وحدت کلمه باعث تاثیر بیشتر و کمتر شدن فاصله ها می شود. اگر وحدت باشد بیشتر به نتیجه می رسیم و اگر فاصله ها بیشتر باشد کمتر به نتیجه خواهیم رسید. خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند به ریسمان الهی باید چنگ زد.

وی افزود: کسانی که دچار تفرقه شده اند باید به ریسمان وحدت چنگ بزنند. موتلفه اسلامی صاحب فکر و علم و خدمات عملی است و در راه وحدت باید بیشتر تلاش کنید.

آیت الله سبحانی تاکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند همدلی دولت و ملت و مجلس می تواند مشکلات را حل کند، همه ما باید برای وحدت تلاش کنیم تا بتوانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم.

وی افزود: اینکه همه با هم وحدت داشته باشند شاید امکان پذیر نباشد اما آنهایی که دغدغه دین دارند و اهل فکر و رسیدگی به امروز مردم هستند با هم جمع شوند مشکلات بهتر حل می شود.

این مرجع تقلید اظهار کرد: یارانه هایی که دولت امروز به این شکل می دهد جز اتلاف سرمایه و مال چیز دیگری ندارد، این یارانه ها با این میزان تاثیر چندانی در زندگی مردم ندارد اما اگر یکجا باشد می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. دولت باید در این زمینه فکری کند.

آیت الله سبحانی گفت: دولت شیوه پرداخت یارانه ها را به کمیته امداد واگذار کند زیرا این نهاد انقلابی فقرا و مستمندان را می شناسد و می‌تواند در کشور آنها را ارزیابی و شناسایی کند و به جای پرداخت یارانه به ۷۰ میلیون نفر مثلا به ۱۰ میلیون نفر بدهد.

وی افزود: کمیته امداد می تواند یارانه ها را به افرادی که مستحق آن هستند برساند. امروز افرادی هستند که مشکل مالی ندارد و چه معنایی دارد که یارانه دریافت کنند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: اینکه ۷۰ میلیون مانند فقرا و مستمندان یارانه بگیرند کاری غلط است.

وی ادامه داد: اقتصاد کشور امروز با این وضعیت و روش ها درست شدنی نیست. متاسفانه برخی می خواهند همه زنان و همه مردان شغل داشته باشند که اینکار نشدنی است و برون سالاری کردن درست نیست. شغل خارج از خانه برای این همه افراد درست کردن امکان پذیر نیست. زنان باید در محدوده خاص و فعالیت هایی که به آنها نیاز است وارد شوند و دم از تساوی کار برای زنان و مردان امکان پذیر نخواهد بود.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۷
این کار یک فاجعه خواهد بود!
الان بخش اعظمی از بودجه مملکت توسط کمیته امتداد حیف و میل می شوند بدون اینکه این بودجه صرف رفع مشکلات خانواده های نیازمند گردد. و در این زمینه هیچ کس در این زمینه پاسخگو نیست!
وای به حال روزی که پول یارانه نیز تزریق این نهاد گردد!!!!!!!!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: