کد خبر : ۱۶۴۷۸۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۶
خواب در احیای بدن و ذهن بسیار موثر است. با این حال، بسیاری از افراد با مسئله بی خوابی مواجه اند و به قرص های خواب آور روی می آورند. 
 
به گزارش انتخاب و به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا، بیش از 50 میلیون نفر از مردم آمریکا در طول شبانه روز کم تر از مقدار مورد نیاز بدن 7 تا 8 ساعت می خوابند. 
 
گفته می شود، خواب کم تر از 7 ساعت در شبانه روز را می توان به عنوان یکی از مهمترین علل بروز سرطان و بیماری های قلب قلمداد کرد. 
 
از طرفی، مصرف داروهای خواب آور به ندرت از سوی متخصصان پیشنهاد می شود. این داروها اعتیادآور بوده و ممکن است آسیب های جدی به بدن وارد کنند. 
 
توصیه می کنیم به جای مصرف داروهای شیمیایی از مواد طبیعی مثل میوه ها برای درمان بی خوابی استفاده کنید. 
 
آب گیلاس توسط بسیاری از متخصصان تغذیه به منظور رفع مشکل بی خوابی پیشنهاد شده است. "توری جونز آرمول"، متخصص رژیم غذایی و سخنگوی "آکادمی تغذیه و رژیم غذایی" در این خصوص اظهار داشت: «گیلاس، به خصوص گیلاس ترش خبرگزاری بولتن - فوق العاده ای برای هورمون ملاتونین محسوب می شود. این هورمون وظیفه تنظیم خواب و کنترل ساعت بدن را بر عهده دارد.» 
 
تحقیقی در سال 2010 در مورد افراد دارای بی خوابی مزمن نشان داد، نوشیدن روزی 2 فنجان آب گیلاس به میزان قابل توجهی از شدت این بیماری می کاهد. محققان "موسسه مطالعات آمریکا" بر این باورند گیلاس خشک شده، یخ زده و نیز آب گیلاس با افزایش میزان سروتونین بدن نسبت به قرص های مکمل ملاتونین نقش موثرتری در درمان بی خوابی دارند.

منبع: دانا
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: