کد خبر : ۱۶۴۸۷۲
۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۵
این مصوبه دولت اعتراض رئیس مجلس هشتم یعنی علی لاریجانی را در پی داشت و او در نامه ای اعتراضی به احمدی نژاد خواستار بازگرداندن ساعات کاری به حالت عادی در ماه رمضان شد. 
رئیس مجلس شورای اسلامی در حالی با تاخیر یک ساعته در آغاز جلسات علنی در ماه رمضان موافقت کرد که در دوران دو دولت نهم و دهم به شدت با تغییر ساعت کار کارمندان در ماه رمضان مخالفت می کرد. 
 
به گزارش انتخاب، سال ۸۸ و در آستانه ماه رمضان بود که هیات دولت وقت (دولت دهم احمدی نژاد) مصوب کرد «در کلیه استان‌ها به استثنای تهران فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه یابد. هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام گیرد. در تهران نیز ساعت شروع فعالیت اداری نه (۹) صبح و ساعت پایان کار چهارده (۱۴) تعیین می‌شود. هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام شود.» 
 
این مصوبه دولت اعتراض رئیس مجلس هشتم یعنی علی لاریجانی را در پی داشت و او در نامه ای اعتراضی به احمدی نژاد خواستار بازگرداندن ساعات کاری به حالت عادی در ماه رمضان شد. کاهش ساعات کار ادارات در ماه مبارک رمضان به چالشی بزرگ بین دولت و مجلس شده بود تا جایی که کار به شکایت از مصوبه دولت به دیوان عدالت اداری کشید و دیوان عدالت هم مصوبه را تایید کرد. 
 
با این حال احمدی نژاد به هشدار های مجلس شورای اسلامی توجه نکرد و تا پایان کار دولت دهم ساعات اداری در ماه مبارک رمضان کاهش می یافت تا اینکه دولت یازدهم روی کار آمد و این دولت تغییر ساعات کاری ادارات در ایام ماه مبارک رمضان را غیرقانونی اعلام کرد. اما در سال ۹۳ با وجود آنکه سخنگوی دولت کاهش ساعت کاری کارمندان را منتفی اعلام کرده بود مرکز پژوهش‌های مجلس در همان سال اعلام کرد دولت برای تغییر ساعت کاری کارمندان منع قانونی ندارد. 
 
اما امسال در اقدامی عجیب مجلس دهم که با ریاست لاریجانی نخستین روزهای کاری خود را آغاز کرده است درحالی که ساعت کار ادارات از ساعت ۸ صبح آغاز می شود در مصوبه ای مقرر کرد که ساعت کار مجلس در ماه رمضان با یک ساعت تاخیر آغاز شود. حال این سوال در ذهن افکار عمومی ایجاد می شود که آیا کاهش تغییر ساعت کار فقط برای مردم غیر قانونی است؟!! 

منبع: مهر
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
هفت و نیم بود شد هشت و نیم.
شلاق خورده
ROMANIA
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۰
تو ايران همه چي با دنيا فرق مي كنه، كار كارگران سخته اما ساعات كاري مجلس و دولتيها كم مي شه آخه بنده خدا مجلسيها عبادت شبانشون خيلي زياده!!!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: