کد خبر : ۱۶۴۸۷۷
مستطيل شيشه اي تالار
۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۱
جمشیدی
در حالی زنگ آغاز معاملات بورس در آخرین روز از هفته جاری مصادف با هفتمین سالروز عرضه سهام بانک صادرات ایران در بورس توسط مدیر عامل این بانک به صدا درآمد که "وبصادر" و دیگر هم گروهی های آن روند نزولی قیمت سهام را سپری کردند و بانک صادرات ایران با داد و ستد بیش از 80 میلیون سهم همچنان در درصد های منفی قیمت مورد معامله قرار گرفت.

با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه 95.03.19 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 84 واحد کاهش به رقم 52911 واحد رسيد. عکس این وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 510 واحد افزایش عدد 167003 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 0.6 واحد افزایش به رقم 27639 واحد رسيد.

همچنین در این روز "شیراز" با 47 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "کچاد" با 30 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 4 واحدکاهش به رقم 808 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1861 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 3629 میلیارد ریال رسید.

معاملات بازار سرمایه در سومین هفته خرداد ماه جاری با رشد حدود یک واحدی شاخص کل پایان یافت تا همچنان نماگر بازار سرمایه در مدار 75 هزار واحدی بایستد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، در حالی زنگ آغاز معاملات بورس در آخرین روز از هفته جاری مصادف با هفتمین سالروز عرضه سهام بانک صادرات ایران در بورس توسط مدیر عامل این بانک به صدا درآمد که "وبصادر" و دیگر هم گروهی های آن روند نزولی قیمت سهام را سپری کردند و بانک صادرات ایران با داد و ستد بیش از 80 میلیون سهم همچنان در درصد های منفی قیمت مورد معامله قرار گرفت.

امروز مدیر عامل بانک صادرات ایران در حاشیه مراسم بزرگداشت هفتمین سالروز واگذاری بخشی از سهام "وبصادر" به بورس از اجرای برنامه افزایش سرمایه این بانک طی سال آینده خبر داد و اجرایی شدن این برنامه طی سال جای را چندان محتمل ندانست. همچنین این مقام مسئول از دریافت 10 درصد از مطالبات "وبصادر" و پیگیری های این مجموعه جهت دریافت مابقی مطالبات سخن گفت و در کنار آن اجرای برنامه افزایش سرمایه بانک ها را امری لازم تلقی کرد.

بر این اساس در شرایطی که مدیر عامل بانک صادرات ایران از برنامه های آتی این مجموعه جهت توسعه و پیشرفت عملیات "وبصادر" خبر داد و مهمترین این موارد را تشریح کرد، اما این امر نتوانست تبعات مثبتی را بر روند قیمت سهام آن بر جای بگذارد و در نهایت "وبصادر" در هفتمین سالروز عرضه سهام آن در بورس کمتر از قیمت اسمی مورد داد و ستد قرار گرفت.

در این شرایط، طی معاملات روز جاری زمزمه هایی مبنی بر انتشار آگهی عرضه بلوک 24 درصدی سهام شرکت سرمایه گذاری رنا از پرتفوی شرکت سرمایه گذاری کارکنان سایپا در میان اهالی بازار سرمایه به گوش می رسد که علیرغم اینکه رییس هیأت مدیره شرکت سایپا از احتمال انتشار آگهی مذکور بر سایت رسمی شرکت بورس خبر داده بود، اما تاکنون این امر اتفاق نیفتاده است. از این رو متأثر از انتشار خبر مذکور برخلاف روند نزولی قیمت سهام شرکت های فعال در گروه اما "ورنا" توانست در محدوده نوسان مثبت قیمت ها معامله شود و همچنان تقاضا برای خرید سهام در درصد های مثبت را برای خود حفظ کند.

"فاراک": شرکت ماشین سازی اراک پس از اینکه طی چهار روز معاملاتی گذشته با افزایش تقاضا و تشکیل صف خرید سهام مواجه بود، امروز نیز همچون روزهای گذشته پر تقاضا ظاهر شد و پس از معامله 21 میلیون سهم "فاراک" صف تقاضای حدود 11 میلیونی برای خرید سهام این مجموعه به قوت خود باقی ماند. از این رو با وجود اینکه "فاراک" پنج روز متوالی با استقبال مواجه شده، اما هنوز مدیران ارشد این مجموعه جهت ارائه نامه شفاف سازی در خصوص دلایل رشد قیمت سهام و افزایش اقبال سهامداران برای خرید سهام آن اقدامی ننموده اند.

"شبندر": شرکت پالایش نفت بندر عباس پس از ارائه گزارش عملکرد 12 ماهه منتهی به 29 اسفند ماه 94 مبنی بر تغییر زیان برآوردی 20 ریالی به تحقق سود 17 ریالی به تابلوی معاملات بورس بازگشت که البته رقابت معامله گران برای تعیین قیمت مناسب جهت بازگشت "شبندر" به تابلوی معاملات ناموفق باقی ماند و این امر به شنبه هفته آتی موکول شد.

علاوه بر این، طی معاملات روز جاری چهارمین برنامه عرضه اولیه شرکت فرابورس انجام شد و 10 درصد از سهام شرکت مدیریت انرژی تابان هور به عنوان یکی از زیر مجموعه های "وامید" در بازار فرابورس عرضه شد و هر سهم آن به مبلغ 1780 ریال قیمت خورده بر این اساس پنجمین برنامه عرضه اولیه در بازار سرمایه در سومین هفته خرداد ماه امسال در شرایطی انجام شد که بازار سرمایه از نبود نقدینگی کافی و کاهش حجم و ارزش معاملات رنج می برد و روند کلی معاملات این بازار در اغلب روزهای معاملاتی نزولی است و هنوز مشخص نشده که هدف شرکت های بورس و فرابورس از اجرای این برنامه در شرایط این چنینی بازار سرمایه چیست؟

بر اساس این گزارش، طی معاملات روز جاری برخی از اخبار نیز در خصوص یکی از مهمترین ابهامات موجود در بازار سرمایه یعنی موضوع تمدید معافیت مالیاتی اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها منتشر شد. به گونه ای که از یک سو معاون عملیات بورس اوراق بهادار تهران در مراسم بزرگداشت هفتمین سالروز عرضه بانک صادرات ایران از پیگیری های جدی وزارت صنعت و سازمان بورس جهت تمدید معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی های شرکت های بورسی خبر داد و از سوی دیگر علی لاریجانی رییس موقت مجلس شورای اسلامی طی روز گذشته اظهار داشت که مجلس دهم تمام تلاش خود را جهت ایجاد تسهیل در اعمال مالیات بر شرکت ها و سازمان های مختلف انجام می دهند. از این رو به نظر می رسد اقدامات مهم و تأثیر گذاری جهت رفع مهمترین ابهام موجود در بازار سرمایه و چالش اساسی شرکت های بورسی در حال انجام است و امید آن می رود تا این اقدامات به نتایج مثبتی منجر شود.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

ناشناس
-
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
بانک صادرات شده سکوی پرتاب داراییهای باد آورده به مریخ ودیگر هیچ
عباس
ROMANIA
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
نابود شدیم رفت سرمایه ای نمانده
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
این اقدامات زمانی به نتیجه میرسد که سهامداران خرد ورشکست شوند و افراد نور چشمی سهام انها را با قیمت مفت خرید کنند و سود سرشار ببرند.
رضا
-
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۰
بلوک زنی میکنن پس جیزی بنام رشد نداریم.........بورس نیوز خیلی خودتو جر میدادی تا دولت فبل رو بی ابرو کنی حالا که دولت محبوبت از هر جهت بی ابروو شده لالمونی گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بلوک زنی میکنن پس جیزی بنام رشد نداریم.........
سعید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۰
حق تقدم های استفاده نشده وبشهر در قیمت 100 تومان توسط حقوقی و البته با هماهنگی با کارگزار مربوطه حراج شد و زیان سنگینی به سهامداران حقیقی و خرد (مردم) وارد گردید.
قیمت سهم وبشهر240 تومان , حراج حق ها در قیمت 100 تومان.
قیمت سهام "وبانک " 240 توان و حراج حق های استفاده نشده اش در قیمت 130 تومان .
خود شرکت وبشهر 7میلیون از 21 میلیون حق ها رو بزخری کرد و برداشت .
انشالله در این ماه مبارک عاقبت این کار کثیفشون رو ببینند . ...
مهران
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۰
با یک مشت مدیر نا لایق و دزد + تحریم و انزوای بین المللی من نمی دونم چه انتظاری برای بهبود شرایط اقتصادی مملکت دارید !!!باز احمدی جون با تورم اقتصاد رو پویا نگه داشته بود حسن جون که معروف شده به حسن رکود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: