کد خبر : ۱۶۴۸۸۳
۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۲

شفا آنلاین>سلامت>دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات از ضرورت تشکیل شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر با توجه به میزان بالای مرگ ومیر ناشی از آن در کشور خبر داد.

به گزارششفا آنلاین،محمدرضا مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه بااستعمالدخانیات با اشاره به ضرورت و دلایل تشکیل شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در سطح جهانی، منطقه‌ای و ملی گفت: بیماری‌های غیرواگیر در کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، مهم‌ترین عامل مرگ و میر بوده که شامل بیماری‌های قلبی و عروقی، تنفسی، سرطان و دیابت است و از راه تغذیه سالم، ورزش، عدم مصرف دخانیات می‌توان از بخش گسترده‌ای از این بیماری‌ها پیشگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه پیش‌ از این سازمان جهانی بهداشت، بیش‌تر وجهه‌ای بروکراتیک داشت و تنها پیمان جهانی آن معاهده کنترل دخانیات بود، افزود: امروزه سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر حضور سازمان‌های غیردولتی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، برنامه‌های خود را برای پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر بناساخته است.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات خواستار ورود خیرین به حوزه پیشگیری و افزایش سازمان‌های غیردولتی سلامت شد و افزود: در این شبکه باید همه‌ی انجمن‌های مرتبط، فعال و خوش‌نام از سراسر کشور به عنوان اعضای پیوسته و دیگر انجمن‌ها به عنوان اعضای وابسته حضور داشته باشند تا بتوانیم تغییری ملی را رقم بزنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: