کد خبر : ۱۶۴۹۰۲
۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
شرکت مادر گوگل(آلفابت) در نشست سالانه سهامداران گوگل از برنامه این شرکت برای ارائه فناوری اینترنت بی‌سیم به مصرف‌کنندگان خبر داد.

به گزارش انتخاب به نقل از وال‌استریت ژورنال، این نخستین اعلام عمومی شفاف از سوی شرکت مادر گوگل در این زمینه است. آلفابت اخیرا به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ تاسیس شده که علاوه بر نشان تجاری خود، شرکت‌های تجاری تابعه دیگر را نیز تحت نظر دارد.

پیشرفت‌های اخیر در فناوری، معرفی روش‌های بهتر برای ارائه ابزارهای اینترنتی به کاربران را امکان‌پذیر کرده است. بطور خاص، پیشرفت‌های انجام شده بر روی نیمه‌رساناها به گوگل اجازه داده تا راه‌حل‌های بی‌سیم نقطه به نقطه را ایجاد کند که بطور دقیقی خانواده‌ها را هدف قرار می‌دهند. این کار به کاهش هزینه مبانی شبکه نسبت به کابل‌کشی منجر می‌شود.

ارائه‌کنندگان اینترنت مانند شرکت فیس‌بوک، بیشتر درآمد خود را از تعداد دسترسی‌های آنلاینی که کاربران ارائه می‌کنند، دریافت می‌کند. نصب کابل‌های فیزیکی در مناطق با تراکم کمتر کاربران با هزینه بسیار بیشتری نسبت به جوامع پرجمعیت توسعه یافته انجام می‌شود. اما ارائه بی‌سیم اینترنت می‌تواند این هزینه‌ها را بطور چشمگیری پائین بیاورد.

این دستاورد فناورانه، محصول هدف شرکت آلفابت برای افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت و همزمان، حفظ هزینه‌ها در سطح پایین است. این فناوری قرار است در شهر کانزاس آزمایش شود و تا پایان سال، یک شبکه کاربردی ارتباطات بی‌سیم در آن تولید شود. روش‌های گوناگون ارسال اینترنت در این شهر آزمایش خواهد شد که یکی از آن‌ها نیازمند نصب تراشه‌های خاص در خانه‌ها برای دریافت سیگنال بی‌سیم است.

منبع: ایسنا
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: