کد خبر : ۱۶۴۹۳۵
یک کارشناس مالی در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۳
فرشادفر
تعداد کثیری از شرکت های کوچک و متوسط داخل کشور دچار مشکلات عدیده ای هستند، به طوری که در مرز ورشکستگی قرار دارند، با توجه اینکه قانون تجارت نیاز به اصلاح دارد و نمی توان با مقررات ورشکستگی، به شناسایی دقیق شرکت هایی که در مرز ورشکستگی قرار دارند پرداخت اگر دولت به شرکت هایی که در این گروه جایی می گیرند وام دهد قطعاً مشکلی از رکود و اقتصاد حل نخواهد شد.

رییس کل بانک مرکزی در نامه ای خطاب به مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری خواستار اعطای حداقل 110 درصد تسهیلات بانکی به بنگاه های کوچک و متوسط برای خروج از رکود و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شد.

یک کارشناس مالی در این راستا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: تعداد کثیری از شرکت های کوچک و متوسط داخل کشور دچار مشکلات عدیده ای هستند، به طوری که در مرز ورشکستگی قرار دارند، با توجه اینکه قانون تجارت نیاز به اصلاح دارد و نمی توان با مقررات ورشکستگی، به شناسایی دقیق شرکت هایی که در مرز ورشکستگی قرار دارند پرداخت اگر دولت به شرکت هایی که در این گروه جایی می گیرند وام دهد قطعاً مشکلی از رکود و اقتصاد حل نخواهد شد.

غلامرضا سلامی در ادامه افزود: دسته ای دیگر از شرکت ها مشکل اعتبار ندارند بلکه قیمت تمام شده محصول آن ها بالاست و کالا در بازار خریدار ندارد این شرکت ها باید تکنیک های فروش بازاریابی را بیاموزند، با تزریق منابع به این شرکت ها رونق اقتصادی حاصل نمی شود چرا که مشکل این شرکت ها تزریق منابع نیست.

وی در خاتمه گفت: اگر دولت به شرکت هایی که مشکل سرمایه در گردش دارند و زیر ظرفیت اسمی خود فعالیت می کنند وام اعطا کند به هدف مورد نظر که خروج از رکود اقتصادی است خواهد رسید باید منتظر ماند و دید که وام اعطایی بانک ها بیشتر به کدام دسته از این شرکت ها تعلق خواهد گرفت، یقیناً اگر وام به شرکت های کوچک و متوسطی که مشکل اعتبار دارند و سرمایه در گردش پایینی دارند اعطا شود شاهد رونق اقتصادی و رونق بازار سهام خواهیم بود.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: