کد خبر : ۱۶۴۹۳۸
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
سهیلا صالحی

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت معادن منگنز ایران براساس گزارش شفاف سازی در خصوص تعدیل با اهمیت در صورت های مالی منتهی به 1394/12/29 به شرح ذیل اعلام نموده است:

رکود حاکم بر بازار ساخت و ساز و آثار تردید ناپذیر آن بر صنعت فولاد و به ویژه بر ذوب آهن اصفهان، در سال 94 به اوج خود رسید که باعث شد متاسفانه علیرغم تلاش های بسیار زیاد انعقاد قرار داد فروش تا پایان سال به تاخیر بیفتد ولی طبق قول شفاهی فیمابین، ارسال محصول از 94/10/12 شروع شد و تا پایان سال 60.000 تن منگنز ارسال شد که از اواسط ارسال مسئولین مربوطه در ذوب آهن موضوع ازدحام مرسولات را یادآور شدند و عنوان کردند که امکان دریافت محصول بیش از این حد را ندارند و نتیجه اینکه ارسال 20.000 تن از منگنز موجود به سال 95 موکول شد.

در حالی که در سال 93 ظرف حدود دو ماه شرکت اقدام به ارسال 75.000 تن از محصولات خود را به ذوب آهن نمود. طبیعی است که روند یاد شده منجر به فقدان نقدینگی شود و آثار مخرب خود را بر چرخه تولید و به ویژه در بخش نیروی انسانی باقی گذاشت که ناگریز به عدم تحقق بودجه انجامید به خصوص اینکه افزایش 10 درصدی پیش بینی شده برای قیمت فروش نیز با مخالفت شدید ذوب آهن روبه رو شد در حالیکه بطور میانگین 15 درصد افزایش قیمت عوامل تولید در ابتدای سال به وقوع پیوسته بود.

در مورد افزایش بهای تمام شده نسبت به آخرین پیش بینی نیز لازم است به عرض برسد که عمده ارقام آن مربوط به اسناد بین راهی، ذخایر و اصلاح حساب هاست که متاسفانه قبل از آخرین اصلاح بودجه قطعی نشده و در مورد بخشی از آن هم صحت برخی از هزینه ها به تایید نرسیده بود. همچنین موضوع تغییر طبقه بندی حساب ها را باید به آن اضافه کرد که تغییر هزینه های مرتبط با مشاغل سخت و زیان آور از خالص سایر درآمد ها و هزینه های عملیاتی به بهای تمام شده کالای فروش رفته شاخص اصلی آن است و در این ارتباط لازم است جدا پوزش بطلبیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: