کد خبر : ۱۶۴۹۵۸
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶

به گزارش سایپا نیوز، بازگشایی معاملات امروز شنبه مورخ 22 خرداد ماه بورس تهران، در قالب مراسمی نمادین و با حضور مدیران شرکت سایپا برگزار شد و زنگ آغاز معاملات به صدا درآمد. مراسم نمادین بیستمین سالروز عرضه سهام شرکت سایپا در بورس اوراق بهادار تهران، به دکتر مهدی جمالی مدیرعامل سایپا سپرده شد تا با نواختن زنگ معاملات، دادوستد سهام در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شود.

پس از مراسم نمادین نواختن زنگ معاملات، نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز عرضه سهام سایپا در محل سالن کنفرانس بورس تهران برگزار شد و به سوالات خبرنگاران به طور مبسوط پاسخ گفته شد.

دکتر مهدی جمالی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در نشست خبری بیستمین سالگرد ورود سهام این شرکت به بورس اوراق بهادار تهران، در خصوص رشد سهام سایپا با وجود عدم تغییر در تولید و فروش این شرکت گفت: در گروه سایپا تلاش می شود تا تیراژ تولید خودرو در سال جاری از 300 هزار دستگاه سال گذشته به 530 هزار دستگاه در سال جاری افزایش یابد، که این افزایش تولید در برنامه سال جاری این شرکت به خوبی قابل مشاهده است و رشد سهام شرکت سایپا به علت افزایش تولید در سال جاری بوده است.

مدیر عامل سایپا در خصوص عرضه 50 درصد سهام شرکت سایپا کاشان به یک شرکت خارجی گفت: بعد از انجام اتفاقات بزرگ و خوب پیش رفتن مذاکرات درکشور، سایپا اولین مذاکرات را با یک شرکت تجاری انجام داد که باعث شد تا 50 درصد سهام شرکت سایپا کاشان به شرکت سیتروئن واگذار شود و این یک اتفاق بزرگ توسط شرکت سایپا است و این رویداد می تواند تاثیر به سزایی در سهام و دارایی این شرکت داشته باشد و یک الگوی مناسب برای سایر شرکت ها درکشور است.

وی در خصوص شرایط شرکت خودرو سازی سایپا اظهار داشت: درحال حاضر خودروسازی سایپا در بهترین شرایط به سر می برد و اطمینان می دهیم انتقال تکنولوژی و صادرات در مرحله خوبی قرار دارد.

جمالی با یادآوری اقدامات شرکت سایپا در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: درحال حاضر تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از اهداف بلند مدت شرکت خودرو سازی سایپا است که با برطرف شدن تحریم ها و پشت سر گذاشتن مشکلات این امر زودتر محقق خواهد شد و با توجه به شرایط فعلی سایپا، طرف های اروپایی و بسیاری از شرکت های بزرگ علاقمند به ایجاد روابط با سایپا هستند و قاعدتا با این شرایط سرمایه گذاری جدی تری در شرکت سایپا رخ خواهد داد.

وی با اشاره به سایر برنامه های شرکت سایپا برای رشد سهام این شرکت گفت: درجهت رشد سهام سایپا اقدامات اساسی چون فروش دارایی های مازاد، فروش اوراق صکوک و واگذاری 50 درصد سهام شرکت سایپا کاشان انجام داده ایم که با این وجود انتظار می رود روند سهام این شرکت روز به روز بهبود یابد.

مدیر عامل گروه سایپا درخصوص برنامه های این شرکت برای بالا بردن سطح کیفیت محصولات در کشور گفت: یکی از اشتباهاتی که در تعیین سطح کیفیت شرکت های خودروسازی به وجود آمده منطقی بررسی نکردن کیفیت محصولات در جهان است و ما در حال حاضر در حال بررسی برای بالا بردن سطح کیفیت محصولات خود هستیم به همین خاطر جدی ترین رقیب های جهان چون چینی ها نتوانسته اند با ما رقابت کنند.

وی در این باره ادامه داد: امروز در حال حاضر بیش از 250 برنامه توسعه کیفیت در سایپا داریم و برای اولین بار بودجه کیفیت برای این شرکت طراحی شده تا به طور سریع تمام مسائل کیفیت مربوط به محصولات کنترل شود و قطعا در آینده سطح کیفیت محصولات سایپا با این برنامه افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت سایپا درخصوص طرف های بزرگ تجاری سایپا در جهان گفت: سرمایه گذاری های بزرگی از طرف شرکای تجاری سایپا از جمله چانگان و برلیانس صورت گرفته که این شرکت ها شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در ایران دارند و به همین دلیل ما می توانیم بازار خودروی خود در سطح جهان با وجود این شرکای تجاری گسترش دهیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: