کد خبر : ۱۶۵۰۳۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵

معاملات امروز فرابورس ایران در شرایطی به پایان یافت که ارزش آن به مرز یک هزار و 633 میلیارد ریال رسید.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، در معاملات 24 خرداد‌ماه بالغ بر 347 میلیون ورقه بهادار در 34 هزار و 861 نوبت دادوستد شد و ارزش آن به یک هزار و 632 میلیارد ریال رسید.

در همین حال شاخص کل فرابورس ایران در ابتدای ساعت بازار روند صعودی به خود گرفت اما در ادامه افت کرد و در نهایت با افت نامحسوس نسبت به دیروز، روی عدد 789.11 واحد متوقف شد؛ نماد ذوب آهن اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشت.

در روز جاری بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار سهام متعلق به نماد مدیریت انرژی امید تابان هور بود و 32 میلیون و 400 هزار سهم این شرکت به ارزش 59 میلیارد و 650 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در بازار اول، 64 میلیون و 880 هزار اوراق بهادار به ارزش 148 میلیارد ریال داد و ستد شد که طی آن بالاترین حجم معاملات به نام تابان هور ثبت شد. همین طور، 60 میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش 206 میلیارد ریال دست به دست شد و بیشترین حجم و ارزش این بازار مربوط به ذوب آهن اصفهان بود.

امروز معامله اوراق اجاره مپنا در نماد "صمپنا2" بالاترین حجم و ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت را از آن خود کرد. همچنین در تمامی نمادهای اسناد خزانه اسلامی در مجموع، 261 میلیارد ریال خرید و فروش ثبت شد.

در میان ETFها، صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان، بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد به طوری که حجم معاملات این صندوق امروز به 4 میلیون و 110 هزار ورقه بهادار رسید.

طبق این گزارش، سهام شرکت‌ بیمه دی در کنار مواد ویژه لیا و توسعه خدمات بندری سینا شاهد بیشترین افزایش قیمت بودند و شرکت‌های نیرو سرمایه، فن آوا و بیمه کوثر بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن نیز در روز دوشنبه در بازه 860 تا 880 هزار ریال معامله شد و بیشترین رشد قیمت مربوط به نماد دی‌ماه 93 بود.

نمادهای بانک دی، پالایش نفت تهران، سرمایه‌گذاری مسکن تهران و پالایش نفت لاوان پربیننده‌ترین نمادهای امروز فرابورس بودند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: