کد خبر : ۱۶۵۰۴۷
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
وزیر خارجه دعوتنامه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان از نخست‌وزیر نروژ برای سفر به ایران را تقدیم وی کرد.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود در اسلو، با خانم «ارنا سولبرگ» نخست‌وزیر نروژ دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام گفت‌وگو و رایزنی کرد.

ظریف در این ملاقات با ابلاغ سلام‌های گرم رئیس جمهوری اسلامی ایران به نخست‌وزیر نروژ، دعوت حسن روحانی از وی برای دیدار از ایران را اعلام کرد.

وزیر خارجه همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه‌ای و همکاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی از شیلات تا فولاد و انرژی را از زمینه‌های قابل گسترش در روابط دو کشور برشمرد.

نخست‌وزیر نروژ نیز با اشاره به اینکه با توافق برجام زمینه برای گسترش همکاری‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور در حوزه‌های مختلف، فراهم شده، گفت: امیدوارم همکاری و رایزنی‌های ایران و نروژ به راه‌حل سیاسی برای پایان بحران سوریه و همچنین دسترسی مناطق دستخوش بحران در این کشور به کمک‌های انسانی کمک کند.

طرفین در این ملاقات همچنین در خصوص وضعیت عراق و افغانستان، راه‌های رویارویی با تروریسم و افراط گرایی و روش‌های مهار فرقه‌گرایی تبادل نظر کردند.

به گزارش فارس، ظریف که بامداد روز دوشنبه به منظور انجام سفری دو روزه وارد نروژ شد، ضمن دیدار و گفت‌وگو با همتای نروژی با رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی پارلمان نروژ و همچنین دو نخست‌وزیر پیشین این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه در مجمع

اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنايع غذائي مينو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قاسم ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار خواهد شد.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری جامی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۱برگزار خواهد شد.
تصمیم به انتخاب هیات مدیره

تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: