کد خبر : ۱۶۵۰۴۷
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
وزیر خارجه دعوتنامه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان از نخست‌وزیر نروژ برای سفر به ایران را تقدیم وی کرد.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود در اسلو، با خانم «ارنا سولبرگ» نخست‌وزیر نروژ دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام گفت‌وگو و رایزنی کرد.

ظریف در این ملاقات با ابلاغ سلام‌های گرم رئیس جمهوری اسلامی ایران به نخست‌وزیر نروژ، دعوت حسن روحانی از وی برای دیدار از ایران را اعلام کرد.

وزیر خارجه همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه‌ای و همکاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی از شیلات تا فولاد و انرژی را از زمینه‌های قابل گسترش در روابط دو کشور برشمرد.

نخست‌وزیر نروژ نیز با اشاره به اینکه با توافق برجام زمینه برای گسترش همکاری‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور در حوزه‌های مختلف، فراهم شده، گفت: امیدوارم همکاری و رایزنی‌های ایران و نروژ به راه‌حل سیاسی برای پایان بحران سوریه و همچنین دسترسی مناطق دستخوش بحران در این کشور به کمک‌های انسانی کمک کند.

طرفین در این ملاقات همچنین در خصوص وضعیت عراق و افغانستان، راه‌های رویارویی با تروریسم و افراط گرایی و روش‌های مهار فرقه‌گرایی تبادل نظر کردند.

به گزارش فارس، ظریف که بامداد روز دوشنبه به منظور انجام سفری دو روزه وارد نروژ شد، ضمن دیدار و گفت‌وگو با همتای نروژی با رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی پارلمان نروژ و همچنین دو نخست‌وزیر پیشین این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: