کد خبر : ۱۶۵۰۷۵
شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می‌دهد
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
مبین سرمایه
در معاملات امروز همچنان اقبال خریداران به نمادهای کم‌باری به دلیل قیمت پایین‌تر، بیشتر از نمادهای دیگر بود. نمادهای بار پیک نیز با افزایش تقاضا و اقبال خریداران همراه بود و پس از مدت‌ها در این سررسیدها نیز شاهد رونق معاملات هستیم.

گزارش بازار:

به گزارش بورس نیوز به نقل از  گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه‌شنبه 95.03.25 در بازار برق بورس انرژی 2,033 مگاوات برق به ارزش 5 میلیارد و 401  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 5  درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز افت قابل توجهی داشت و کاهش 6 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ قیمت پس از صعود ناپایدار روز گذشته، در معاملات امروز با افتی قابل توجه مواجه شده و در محدوده 330,000 ريال قرار گرفته است.

امروز در بازار برق بورس انرژی، در نمادهای بارپایه در سررسیدهای باقی‌مانده از خرداد ماه، شاهد کاهش قیمت پیشنهادی از سوی نیروگاه‌ها بودیم؛ همچنان در این نمادها خریداران با احتیاط بیشتری به معامله می‌پردازند و انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها را دارند. در معاملات امروز همچنان اقبال خریداران به نمادهای کم‌باری به دلیل قیمت پایین‌تر، بیشتر از نمادهای دیگر بود. نمادهای بار پیک نیز با افزایش تقاضا و اقبال خریداران همراه بود و پس از مدت‌ها در این سررسیدها نیز شاهد رونق معاملات هستیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950402 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950402 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در روزهایی که مورد معامله قرار گرفته تغییر چندانی نداشته و در محدوده 340,000 ريال باقی‌مانده است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ در ابتدای دوره روندی صعودی داشته و پس از رسیدن به محدوده 561,000 ريال در اواسط دوره شیب نزولی به خود گرفته و در انتهای دوره در محدوده 530,000 ريال به کار خود پایان داده است.

در این نماد تا به امروز 101  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 22.03.1395 با 81  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940402 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه در مجمع

اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنايع غذائي مينو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قاسم ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار خواهد شد.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری جامی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۱برگزار خواهد شد.
تصمیم به انتخاب هیات مدیره

تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: