کد خبر : ۱۶۵۰۷۶
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی ظهر امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر در جمع خبرنگاران در مورد عدم اجرای قوانین باغات و عدم مصادره زمین قطع کنندگان درختان به نفع مردم گفت: قوانین اجرا نشده زیادی وجود دارد و قوه قضائیه نیز قبول دارد که حسابرسی به پرونده‌ها کند شده و این اشکال را قبول داریم و باید در رسیدگی به پرونده‌ها سرعت بیشتری داشته باشیم. 
 
به گزارش انتخاب، وی با بیان اینکه وضعیت محیط زیست کشور آسیب‌های زیادی دیده و متجاوزان و قانون شکنان سوء استفاده‌های زیادی داشته‌اند گفت: پیشنهاد دادم که دادستان شهر تهران و رئیس دادگستری پایتخت به شورا دعوت شوند تا به صورت موردی موضوعات بررسی شود. 
 
وی با بیان اینکه دولت سعی کرده جلوی تخریب باغات، تخریب فضای سبز و تغییر کاربری و ... را به شدت بگیرد گفت: پرونده‌ها نسبت به گذشته بسیار کمتر شده و این نشان می‌دهد که بصورت جدی توانسته‌ایم جلوی این تخلفات را بگیریم. هر چند که به اعضای شورا قول داده‌ام که با مسئولان عالی قضایی در خصوص این موضوعات صحبت کنم. 
 
وی در پاسخ به سئوالی در مورد بابک زنجانی گفت: وقتی فردی می‌تواند 2800 میلیارد تومان از منابع کشور را ببرد و با دروغ و ... وقت مردم را بگیرد حالا هم می‌تواند مدعی حقوق شهروندی شود. 
 
وی با بیان اینکه بابک زنجانی باید سرمایه‌های مردم را به آنها بازگرداند، گفت:‌ فضا باید به گونه‌ای شود که دزدها و ... نتوانند هر حرفی را بزنند. 
 
پورمحمدی در خصوص حادثه پارک کوهسار و جان باختن دخترک پنج ساله گفت: پرونده‌های بسیار زیادی در مورد حوادث شهری به خصوص اتفاق‌هایی که در پارکها رخ می‌دهد در دادگستری مفتوح است و دادستانی و دادگستری به طور جدی این موضوع را دنبال می‌کنند و سالیانه صدها مورد دیه و خسارت پرداخت می‌شود. 
 
وی در خصوص حواشی حقوق چند ده میلیونی مدیران ارشد گفت: رئیس جمهور ، رئیس قوه قضاییه و رییس مجلس دستور رسیدگی فوری صادر کردند اما باید عنوان کنم که حقوق چند ده میلیونی در حوزه مدیران دولتی نیست و این حرف‌ها در دولت جایی ندارد و این اتفاق در حوزه نهادهای اقتصادی که در تملک دولت هستند از جمله بانک، بیمه و ... رخ داده است. 
 
وزیر دادگستری با بیان اینکه دولت ضد فساد است و خوشبختانه در طی ماه‌های اخیر پرونده بزرگی نداشته ایم، گفت: بی انضباطی در پرداخت‌ها را ساماندهی میکنیم هر چند که معتقدیم راه اصلی این ساماندهی جدا شدن راه این نهادهای اقتصادی از دولت است. 
 
وی با بیان اینکه مربی یک تیم ورزشی سه میلیارد دست مزد میگیرد اما کسی به آن اعتراض نمی‌کند گفت ضوابط هر بخش متفاوت است و دولت مصمم و جدی است که جلوی فساد را بگیرد و دقت داشته باشید که شعار جدی دولت مبارزه با فساد بوده است و گزارش رضایت بخشی از جلوگیری از بی نظمی آن و فسادها انجام داده و اعلام می‌کنیم اما برخی به جای دفاع از دولت نقاط ضعف را به بلوای اجتماعی و رسانه‌ای تبدیل کرده و موضوع حقوق‌های چند ده میلیونی را تعمیم می‌دهند. این در حالی است که دولت جلوی تخلف سه هزار میلیاردی و بیشتر را گرفته و ساماندهی حقوق‌ها را نیز انجام می‌دهد و امیدواریم با هشدار مردم و پیگیری رسانه‌ها فساد تخلف و بی‌نظمی در جامعه کنترل شود. 
 
وزیر دادگستری در خصوص گلایه‌های اعضای شورای شهر در خصوص عدم رسیدگی سریع به پرونده‌ها گفت: در مسابقه بین جرم و رسیدگی، جرم همیشه مقدم است و باید بگویم که این مشکلات قوه قضائیه را گرفتار کرده است. 
 
وی با بیان اینکه پیگیر مشکلات محله شهرری و معادن شن و ماسه هستم گفت: در خصوص عدم اجرای احکام کمیسیون ماده 7 و 100 گلایه‌هایی داشته‌ایم و باید بگویم اجرای قانون دغدغه  قوه قضائیه است و به شدت درگیر آن هستیم و اگر فرصتی است پیشنهاد می‌کنم دادستان تهران را دعوت کرد و به صورت موردی پرونده‌ها را پیگیری کنید. 
 
وی درباره قانون مالیات بر ارزش افزوده و تجمیع این مالیات در برنامه ششم توسعه گفت: مالیات بر ارزش افزوده موضوع مهمی در تحقق درآمدهای پایدار است. اما دقت کنید که به خاطر نظام غلط اداری شاهد تکثر ثروت در برخی مراکز هستیم و در تهران با بیش از 40 درصد گردش مالی و دریافت عوارض شاهد ثروت بزرگی هستیم. اما در برخی دیگر حتی شهرداری پول پرداخت دستمزد رفتگران را ندارد. و ما برای تحقق نظام عادلانه پرداخت تجمیع مالیات بر ارزش افزوده را پیشنهاد دادیم تا شاهد افزایش رفاه، ثروت و امکانات در یک شهر نباشیم و عموم مردم رضایت‌شان کسب شود، اما بیایید منطقی فکر کنیم. پول تهران تنها در حریم این شهر خرج می‌شود و حتی نمی‌توانید برای ورامین و ... خرج کنیم. در حالی که همین کارگرانی که تهران را آباد کرده‌اند بخش زیادی از آنها از حومه تهران می‌آیند و تنها با پیگیری‌های انجام شده مترو پیرامونی سامان یافته است.
منبع: ایسنا
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
هست من میدونم هست آقای پور محمدی.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
من نمیدونم واقعا سازمان بازرسی از وجود مدیران چندشغله و حقوق های میلیونی, بی اطلاع است!؟
ناشناس
ROMANIA
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
مديران دولتي فقيرند فقير !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
حقوق ۱۵ میلیونی شهردار اراک و معاونان او
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: