کد خبر : ۱۶۵۱۱۵
شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می‌دهد
۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷
مبین سرمایه
امروز در بازار برق بورس انرژی، در همه نمادها (بارپایه، میان‌باری، کم‌باری و پیک) معاملات به انجام رسید و پس از مدت‌ها شاهد رونقی نسبی در بازار هستیم،

گزارش بازار:

به گزارش بورس نیوز به نقل از  گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهار‌شنبه 95.03.26 در بازار برق بورس انرژی 1,276 مگاوات برق به ارزش 6 میلیارد و 8  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش 8  درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز تغییر چندانی نداشت و کاهش اندک 0.001 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ قیمت پس از فراز و نشیب روزهای گذشته در معاملات امروز نوسان چندانی نداشت و در محدوده 330,000 ريال باقی ماند.

امروز در بازار برق بورس انرژی، در همه نمادها (بارپایه، میان‌باری، کم‌باری و پیک) معاملات به انجام رسید و پس از مدت‌ها شاهد رونقی نسبی در بازار هستیم، البته با توجه به حجم کم نقدینگی، حجم خریدها قابل توجه نبوده و شرکت‌های توزیع نیروی برق خرید خود را به صورت خرد انجام می‌دهند.

در معاملات امروز بیشترین حجم معاملات مربوط به نمادهای بارپایه خرداد ماه بود که آخرین روز معاملاتی خود را سپری می‌کردند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950402 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950402 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در روزهایی که مورد معامله قرار گرفته تغییر چندانی نداشته و در محدوده 340,000 ريال باقی‌مانده است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ در ابتدای دوره روندی صعودی داشته و پس از رسیدن به محدوده 561,000 ريال در اواسط دوره شیب نزولی به خود گرفته و در انتهای دوره در محدوده 530,000 ريال به کار خود پایان داده است.

در این نماد تا به امروز 101  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 22.03.1395 با 81  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940402 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: