کد خبر : ۱۶۵۱۸۰
شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می‌دهد
۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
مبین سرمایه
امروز در بازار برق بورس انرژی، با اتمام سررسیدهای خرداد ماه، تنها نمادهای تیر ماه قابلیت معامله داشتند که با افزایش قیمت پیشنهادی از سوی نیروگاه‌ها همراه بود که همین امر منجر به افت شدید حجم و ارزش معاملات شد و تنها در چند سررسید در نمادهای بارپایه معاملات یک مگاواتی به انجام رسید.

گزارش بازار:

به گزارش بورس نیوز به نقل از  گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز ‌شنبه 95.03.29 در بازار برق بورس انرژی 80 مگاوات برق به ارزش 307 میلیون و 200  هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز با شیب صعودی همراه شد و افزایش 6 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ قیمت در انتهای دوره باز هم شیب صعودی به خود گرفته و در چند روز اخیر برای دومین بار تا محدوده 350,000 ريال صعود کرده است، البته حجم معاملات افت قابل توجهی داشته که از اعتبار روند می‌کاهد.

امروز در بازار برق بورس انرژی، با اتمام سررسیدهای خرداد ماه، تنها نمادهای تیر ماه قابلیت معامله داشتند که با افزایش قیمت پیشنهادی از سوی نیروگاه‌ها همراه بود که همین امر منجر به افت شدید حجم و ارزش معاملات شد و تنها در چند سررسید در نمادهای بارپایه معاملات یک مگاواتی به انجام رسید. در نمادهای کم‌باری نیز مانند روز معاملاتی گذشته قیمت‌ها به ثبت رسید.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950408 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950408 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در انتهای دوره شیب صعودی به خود گرفته و در محدوده 350,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ در ابتدای دوره روند نزولی به خود گرفته و پس از رسیدن به محدوده 533,000 ريال در اواسط دوره به ثبات رسیده و در انتهای دوره شیب صعودی به خود گرفته و در محدوده 563,000 ريال به کار خود پایان داده است.

در این نماد تا به امروز 131  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 22.03.1395 با 100  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940408 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

مالباخته
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
تبریک ..... سود بانکی که کم شد پس چرا افت شدید ؟؟؟ قصد اصلی به زمین گرم زدن امثال منه که چه از طریق بازار سرمایه و چه از طریق پایین اوردن فله ای نرخ سود سپرده داره محقق میشه .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: