تعداد بازدید : ۴۲۸۷
کد خبر : ۱۶۵۶۵۵
۱۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹

عبدالله بابایی در گفت وگو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب گفت: باید توجه داشت که در حال حاضر تولیدات خودروسازان داخلی از نظر کیفیت و سقف قیمت بسیار مناسب است و به طور خاص ایران خودرو توانسته است سهم مناسبی از بازار را به خود اختصاص دهد.


وی ادامه داد: چنانچه خودروساز داخلی بتواند با همین قدرت کار خود را توسعه دهد، بی شک در آینده کار برای خودروسازان چینی مشکل خواهد شد البته این مهم در یک زمان بندی محقق خواهد شد.

این کارشناس بازار خودرو ضمن بیان این مطلب که در حال حاضر بازار خودروهای 50 تا 70 میلیون تومانی در دست خودروسازان ایرانی است، تصریح کرد: برخی افراد فکر می کنند این حاشیه امن امروز داخلی ها به علت بالا بودن نرخ تعرفه واردات خودرو است که بنده با آن کاملا مخالف هستم زیرا تعرفه هیچ ربطی به خودرو ساز ندارد.

وی افزود: به طور کلی تعرفه برای اصلاح چالش های کشورها و دولت ها گذاشته می شود و سودی برای تولید کننده ندارد.

بابایی در پاسخ به این سوال که اگر تعرفه واردات خودرو صفر شود چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: از نگاه بنده هیچ چیز تغییر نخواهد کرد مگر اینکه چند مورد در بازار تولید اصلاح شود.

وی ادامه داد: ابتدا باید سود بانکی که در تمام دنیا برای تولید کننده 1 تا 3 درصد است در ایران هم اصلاح شده و اینطور نباشد که ما با تعرفه بالای 20 درصد بخواهیم به رقابت با شرکت هایی بپردازیم که با تعرفه های صفر تا 3 درصد کار خود را توسعه می دهند.

این کارشناس بازار خودرو بحث اشتغال پرسنل و دریافت مالیات های کلان را از دیگر مسایلی دانست که باید حل و فصل شود و تاکید کرد: در صنعت خودرو، چالش کم نداریم اما همه این موارد می تواند به سرعت مرتفع شود؛ اگر یک تصمیم قاطع در دولت گرفته شود.

وی افزود: شما نمی توانید همه چیز را با هم بخواهید و بگویید هم تعرفه واردات صفر شود و هم نرخ تسهیلات را بالا نگه داریم؛ این دو مورد با هم جور نیستند.
بابایی تاکید کرد: همه ما دوست داریم خودروی داخلی با کیفیت جهانی استفاده کنیم اما؛ این مهم بدون حمایت از صنعت داخلی امکان پذیر نیست و تعرفه گمرگی بالا برای پوشش دادن همین ضعف ها اعمال می شود.

وی در مورد رقابت پذیری بازار خودرو در کشور نیز گفت: تا زمانی که چالش های پیش روی صنعت خودرو مرتفع نگردد، صحبت کردن از بازار رقابتی بیهوده است زیرا خودروساز داخلی و خارجی باید در شرایط مساوی وارد کارزار شوند.


بابایی ضمن اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری، خاطرنشان داشت: چنانچه بدون رفع موانع دست به برداشتن تعرفه واردات بزنیم، این کار کاملا با روح اقتصاد مقاومتی که مد نظر رهبری است تضاد خواهد داشت و تولید کننده داخلی را نیز با مشکلات بسیار زیادی روبه رو می کند.

ناشناس
-
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۹
باید تعرفه واردات خودرو صفر بشه . دارید در حق مردم ظلم میکنید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: