تعداد بازدید : ۲۳۸۸
کد خبر : ۱۶۷۱۲۴
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
امروز شاخص بورس در ابتدا با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که بعد از گذشت 25 دقیقه از بازار شاهد رشد 200 واحدی شاخص بودیم ولی از این زمان به بعد عرضه ها شدت گرفت و باعث عقب نشینی و در نهایت منفی شدن شاخص شد.

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه 95.05.24 شاخص بازار اول با 1.27 واحد افزایش به رقم 55385.50 واحد و شاخص بازار دوم برخلاف شاخص بازار اول، با کاهش92.99واحد به رقم 167148 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 4.90 واحد کاهش به رقم 27859.80واحد رسيد. شاخص کل بورس در دومین روز کاری بورس  در هفته آخر ماه دوم تابستان با کاهش 13.77واحدی به رقم 78205 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با کاهش0.30واحد به رقم 816.30واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 2472میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 930 میلیارد ریال رسید.

امروز شاخص بورس در ابتدا با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که بعد از گذشت 25 دقیقه از بازار شاهد رشد 200 واحدی شاخص بودیم ولی از این زمان به بعد عرضه ها شدت گرفت و باعث عقب نشینی و در نهایت منفی شدن شاخص شد و در نهایت شاخص بورس با  کاهش 13.77 واحدی رقم 78205 واحد را به ثبت رساند.تعداد معاملات در روز جاری 64064 و 1176 میلیون برگه سهم مورد معامله قرار گرفت.ارزش بازار بر روی رقم 3234264 میلیارد ریال ایستاد.

در این روز بیشترین تاثیر مثبت را به ترتیب شرکت های پالایش نفت بندرعباس، سایپا،گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت تبریز و بیشترین تاثیر منفی رابه ترتیب شرکت های صنایع ملی مس ایران، سرمایه گذاری گروه امید، فولاد مباذکه اصفهان و بانک پاسارگاد برشاخص کل بورس داشتند. بیشترین حجم معاملات را نمادهای خساپا2 ،خساپا،فاراک و آ س پ2 به خود تخصیص دادند.برترین تقاضا ها در نماد شرکت های دارویی درازک، آهنگری تراکتورسازی ایران،فرآورده های تزریقی ایران و افست و برترین عرضه ها در نماد شرکت های توسعه معادن روی ایران،فولاد امیرکبیر کاشان، خوراک دام پارس و داروسازی زاگرس فارمد پارس به ثبت رسید.بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد شرکت های افست،چرخشگر،شیرپاستوریزه پگاه خراسان و معادن منگنز ایران و بیشترین کاهش قیمت را نماد شرکت های فیبر ایران،تولید محور خودرو،شهد و تولیدی مهرام در بورس رقم زدند. 

  بیشترین اثر بر شاخص کل(واحد) بیشترین ارزش معاملات(میلیارد ریال) بیشترین حجم معاملات(میلیون سهم)
 شبندر 47.67 خساپا2 576 خساپا2 460
 خساپا 33.2  فاراک 205 خساپا 65
 فملی 26.57 خساپا 80  فاراک 63
 وامید 21.74 شتران 63 آ.س.پ2 39


به گزارش تابناک اقتصادی، امروز براساس پیغام ناظر،شاهد بازگشایی نماد شرکت های سرمایه گذاری مسکن الوند پس از ارائه اطلاعات پیش بینی،حق تقدم شرکت صنایع لاستیکی سهند جهت عرضه حق تقدم استفاده نشده و شرکت سرمایه گذاری صنعتی رنا پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه و توقف نماد معاملاتی شرکت شهد با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم بودیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: