تعداد بازدید : ۱۸۶۴
کد خبر : ۱۶۷۷۷۹
۰۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
امروز شاخص بورس برخلاف روز کاری قبل،  روز پرنوسانی را پشت سر گذاشت به طوری که ابتدا با افزایش تقاضا با گذشت پنج دقیقه از بازار رشدی حدود پنجاه واحد را به ثبت رساند اما در ادامه شاهد نوسان سینوسی بازار بودیم و درنهایت شاهدرشد 32 واحدی شاخص بودیم که نباید از تاثیر بلوک زنی غافل شویم.

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه 95.06.08 شاخص بازار اول با 24.58واحد افزایش به رقم 54414.30 واحد و شاخص بازار دوم همانند شاخص بازار اول، با افزایش 60.26واحد به رقم 167443.30 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 11.51 واحد افزایش به رقم 27552.70 واحد رسيد. شاخص کل بورس در سومین روز کاری بورس در هفته جاری با افزایش 32.47واحدی به رقم 77346.10 واحد رسید و شاخص کل فرابورس بازهم مانند دو روز گذشته و امروز همانند شاخص بورس، با افزایش 4.70واحد به رقم 820.50واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1515میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1538 میلیارد ریال رسید.

امروز شاخص بورس برخلاف روز کاری قبل،  روز پرنوسانی را پشت سر گذاشت به طوری که ابتدا با افزایش تقاضا با گذشت پنج دقیقه از بازار رشدی حدود پنجاه واحد را به ثبت رساند اما در ادامه شاهد نوسان سینوسی بازار بودیم و درنهایت شاهدرشد 32 واحدی شاخص بودیم که نباید از تاثیر بلوک زنی غافل شویم.
 
 
 
تعداد معاملات در روز جاری 46656 و 634 میلیون برگه سهم مورد معامله قرار گرفت.ارزش بازار بر روی رقم 3204759 میلیارد ریال ایستاد.در این روز بیشترین تاثیر مثبت را به ترتیب شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران،گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان،شرکت ارتباطات سیار ایران و فولاد مبارکه اصفهان و بیشترین تاثیر منفی را به ترتیب شرکت های سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین،سرمایه گذاری غدیر،صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ماشین سازی اراک بر شاخص کل بورس داشتند. بیشترین حجم معاملات را نمادهای خساپا،پترول 2، ورازی و وتوکا به خود تخصیص دادند.برترین تقاضا ها در نماد شرکت های آهنگری تراکتورسازی ایران،دارویی درازک،لابراتورداروسازی دکتر عبیدی و کابل البرز و برترین عرضه ها در نماد شرکت های فولاد امیرکبیر کاشان،قند نقش جهان،خوراک دام پارس و سیمان آرتااردبیل به ثبت رساندند.بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد شرکت های  سپنتا،بیمه ملت،سیمان قائن و ریخته گری تراکتورسازی ایران و بیشترین کاهش قیمت را نماد شرکت های لیزینگ خودرو غدیر،شیرپاستوریزه پگاه اصفهان،دوده صنعتی پارس و صنعتی آما در بورس رقم زدند.

  بیشترین اثر بر شاخص کل(واحد) بیشترین ارزش معاملات(میلیارد ریال)بیشترین حجم معاملات(میلیون سهم) 
 حکشتی 31.25+ مارون 579 پترول2 86
 تاپیکو 25.35- پترول2 99 خساپا 80
 پترول 28+ خساپا 97 ورازی 38
 همراه 24.33+ جم2 60 وتوکا 24

امروز براساس پیغام ناظر،شاهد بازگشایی نماد شرکت های ليزينگ خودرو غدير پس از برگزاري مجمع عمومي فوق العاده مبني بر تصويب افزايش سرمايه-تعديل پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 1395/09/30،حق تقدم شركت هاي ليزينگ خودرو غدير و سرمايه گذاري گروه صنايع بهشهر ايران با توجه به اعلام دوره پذيره نويسي بودیم.

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
لطفا در مورد عرضه اولیه سهام ایرانسل و پگاه گلستان بیشتر اطلاع رسانی کنید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"هپکو" به مجمع رفت

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
حسابرس

حسابرس "قبیستو" در مجمع مشخص شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ برگزار شد.
ترکیب جدید هیات مدیره

ترکیب جدید هیات مدیره "اتکام" تعیین شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه اتکایی امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: