تعداد بازدید : ۱۵۷۶
کد خبر : ۱۶۸۰۵۳
۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸

بازار فرابورس ایران معاملات روز جاری را با رشد حجم و ارزش دادوستدهای انجام شده نسبت به روز گذشته به پایان رساند.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران؛ امروز یکشنبه چهاردهم شهریورماه تعداد 149 میلیون ورقه در 14 هزار و 229 دفعه مبادلاتی دادوستد شد که ارزش آن بالغ بر 766 میلیارد و 770 میلیون ریال بود و ارقام مربوط به حجم و ارزش معاملات نسبت به روز شنبه رشد نسبی را تجربه کرد.

در همین حال در بازار سهام فرابورس نیز سهامداران نقل و انتقال 74 میلیون سهم را به ارزش 218 میلیارد ریال شاهد بودند که نماد معاملاتی شرکت پالایش نفت تهران بیشترین حجم و ارزش معاملات در این بازار را با دست به دست شدن 12.5 میلیون سهم به ارزش 36 میلیارد ریال شاهد بود.

امروز در حالی نمادهای "شراز"، "وگستر" و "بساما" بیشترین رشد قیمتی را در جریان بازار تجربه کردند که نمادهای "تلیسه"، "غمینو" و "کپرور" با بالاترین افت روزانه قیمت تا سقف حداکثر 5 درصد روبه‌رو شدند.

شاخص کل فرابورس نیز امروز با نوسانات زیادی همراه شد و در نهایت به افت 3.5 واحدی (کمتر از 0.5 درصد) رضایت داد. نمادهای "شتران"، "مارون" و "ذوب" با افت قیمتی خود بیشترین تاثیر منفی را بر آیفکس گذاشتند و در عین حال نمادهای "هرمز" و "شراز" تا سقف 1.12 درصد تاثیر مثبت بر شاخص داشته و مانع از ریزش بیشتر آن شدند.

در خصوص بازار سهام فرابورس همچنین لازم به ذکر است، روز جاری نماد معاملاتي شركت گسترش صنايع پيام (لپيام1)، با توجه به اطلاعات دريافتي مبني بر انتشار گزارش عدم اظهار نظر حسابرس متوقف شد.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بررسی معاملات حاکی از آن است به‌ترتیب نمادهای "اخزا 5" و "اخزا 6" بالاترین حجم و ارزش معاملات را تجربه کردند. اسناد خزانه اسلامی مرحله پنجم امروز به تعداد 50 هزار و 500 ورقه به ارزش 48 میلیارد ریال دادوستد شد. پس از آن اسناد خزانه اسلامی مرحله ششم نیز شاهد دست به دست شدن 49 هزار و 500 ورقه به ارزش حدود 45 میلیارد ریال بود.

پیام ناظر بازار امروز همچنین اعلام کرد؛ نماد معاملاتي اسناد خزانه اسلامي مرحله دوم در نماد اخزا2، به منظور پرداخت مبالغ اسمي اين اسناد در روز يکشنبه 21 شهریورماه، در پايان معاملات روز سه‌شنبه شانزدهم این ماه متوقف می‌شود.

در نهایت در بازار دادوستد اوراق تسهیلات مسکن نیز قیمت هر ورقه تسه در بازه قیمتی 868 هزار ریال تا 899 هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: