تعداد بازدید : ۲۱۷۶
کد خبر : ۱۶۸۹۶۹
با بررسی معاملات سهامداران عمده در برخی از سهام شرکت ها:
۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۶
جمشیدی
شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن بیش از دو میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند را خریداری کرد و شرکت ترکویز حدود سه میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران را تحصیل کرد و در نماد "سمگا"، شرکت فراز عمران آریانا خریدار بیش از 12 میلیون سهم آن بود.

معاملات بازار سرمایه طی چهار روز گذشته به دلیل نزدیک شدن به پایان مهلت تسویه اعتبارات شرکت های کارگزاری با افزایش حجم تقاضا و عرضه سهام شرکت ها همراه شد و در این بین سهامداران حقوقی همپای حقیقی ها در روند معاملات مشارکت کردند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، در این گزارش حجم معاملات سهامداران حقوقی و عمده در برخی از شرکت ها طی چهار روز معاملاتی گذشته مورد بررسی قرار گرفته که به نظر می رسد اگرچه تعداد خرید سهام بیش از فروش آن بوده، اما حجم عرضه سهام از تقاضا برای خرید پیشی گرفته است.

بر اساس اطلاعات موجود، شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن بیش از دو میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند را خریداری کرد و شرکت ترکویز حدود سه میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران را تحصیل کرد و در نماد "سمگا"، شرکت فراز عمران آریانا خریدار بیش از 12 میلیون سهم آن بود.

علاوه بر این، شرکت گروه راهبرد مبین کوثر 20 هزار سهم " وسپه"، 500 هزار سهم "وکوثر" و سه میلیون سهم "اتکام" را به سبد سرمایه گذاری های خود افزود.

شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا در نمادهایی همچون "وپاسار"، "دجابر"، "تیپیکو"، "وغدیر"، "پارسیان"، "پارسان" و "شپدیس" در نقش خریدار ظاهر شد و اقدام به خرید سهام آنها با حجم اندک نمود.

همچنین بیش از دو میلیون سهم "میدکو" و نیز یک میلیون سهم "بپاس" به سبد سرمایه گذاری های شرکت توسعه تجارت غرب ایرانیان اضافه شد.

این در حالی است که شرکت سرمایه گذاری البرز دو میلیون سهم شرکت تولید دارو را عرضه کرد و در نماد "ونیرو" شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی فروشنده پنج میلیون سهم آن و شرکت صادرات نیرو عرضه کننده دو میلیون سهم آن بود.

علاوه بر این، شرکت سهامی بیمه ایران نیز فروشنده 10 میلیون سهم شرکت زامیاد بود و شرکت سرمایه گذاری آتیه تکادو 300هزار سهم "کطبس" واگذار کرد.

در پایان این گزارش می افزاید، بانک رفاه کارگزاران 16 میلیون سهم "تیپیکو" را از تملک خود خارج کرد و شرکت ارزش آفرینان کوثر بیش از یک میلیون سهم "حریل" را فروخت.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
بورس نيوز عزيز لطفا راجع به فلوله گزارش تهيه فرمائيد.
خبرهاي مهمي را منتشر نمي كنند
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
سلام-فکرمیکنم اگربورس نیوزشرکت های اخلالگروعرضه کننده عمده رامعرفی کند،کاری شایسته کرده است.
زضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
بانک رفاه خرید سهام تیپیکو را افزایش داد
تاریخ سهم
1395/7/6 239.153 M
1395/7/5 144.791 M
1395/7/4 30.991 M
1395/7/1 47.485 M
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: