تعداد بازدید : ۹۳۶
کد خبر : ۱۷۰۰۲۶
۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰

بازار فرابورس ایران نخستین روز معاملاتی در آبان ماه را با سبزپوشی شاخص کل و رشد ارزش بازار پشت سر گذاشت.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران؛ در معاملات روز شنبه اول آبان ماه بیش از 2 میلیارد ورقه بهادار در 28 هزار و 950 دفعه در بازارها مورد مبادله قرار گرفت که ارزش آن نزدیک به 9 هزار و 718 میلیارد ریال بود. به موازت رشد حجم و ارزش معاملات، شاخص کل نیز با رشد حدود 7 واحدی روبه‌رو شد و تا رقم 831 واحد افزایش یافت، ضمن آنکه ارزش بازار نیز با صعودی چشمگیر به بیش از رقم 998 هزار میلیارد ریال رسید.

در بازار سهام فرابورس (شامل بازارهای اول، دوم و پایه)، روز جاری بلوک غیرمدیریتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به تعداد 1.7 میلیارد سهم (معادل 7.3 درصد از سهام میدکو) به ارزش بیش از 6 هزار و 74 میلیارد ریال به فروش رسید.

در میان نمادهای مورد معامله در بازارهای اول، دوم و پایه نیز نماد شرکت ریل پرداز سیر بالاترین حجم معامله به تعداد 38 میلیون سهم و نماد شرکت پالایش نفت تهران بیشترین ارزش معامله به میزان 116 میلیارد ریال را تجربه کردند.

نمادهای "غفارس"، "بالاس"، "غگلسا" و "تلیسه" نیز با بیشترین رشد قیمت تا سقف حداکثر 5 درصد روبه‌رو شدند و نمادهای "وگستر" و "سدبیر" بیشترین افت روزانه قیمت را تجربه کردند.

بررسی معاملات در بازار سهام فرابورس ایران همچنین حاکی از آن است نمادهای "شتران"، "مارون" و "شاوان" تا سطح 2.6 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر آیفکس داشته‌اند در حالی که نماد "ذوب" بالاترین تاثیر منفی را بر این شاخص گذاشته است.

در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز روز جاری تعداد 2.9 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 843 میلیارد ریال دادوستد شد. اوراق گواهی سپرده عام بانک پارسیان امروز معامله 2.1 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 66 میلیارد ریال را تجربه کرد. پس از آن اوراق رهنی بانک مسکن نیز دارای بالاترین حجم و ارزش معاملاتی بود.

در همین حال در ادامه سریال ریزش قیمت‌های اوراق تسهیلات مسکن شاهد دادوستد این اوراق در محدوده قیمتی 806 تا 845 هزار ریال بودیم. امتیاز تسهیلات مسکن مربوط به مهر 95 امروز بیشترین ریزش قیمتی تا حدود 5 درصد را در میان تسه‌ها تجربه کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.