کد خبر : ۱۷۰۲۹۱
۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹


پیش بینی روزهای خوش برای بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که یکی از مولفه های اثرگذار بر بهبود شرایط بورس ورود نقدینگی جدید به بورس است گفت: با توجه به افزایش حجم معاملات در هفته های گذشته می توان از این منظر منتظر روزهای خوش برای بازار سهام بود.

به گزارشپارس نیوز، امید احمدی با بیان این که معاملات بازار سهام در نیمه نخست امسال با ثبت زیان و نیز در شرایطی همراه با ابهام سپری شد گفت: با توجه به شکسته شدن مقاومتهای پیش روی شاخص بورس در چند روز گذشته می توان به وضعیت مثبت بورس تا پایان سال امیدوار بود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: یکی از مولفه های اثرگذار بر بهبود شرایط بازار و امید به رونق آن تا پایان سال ورود نقدینگی جدید به بورس است که به توجه به افزایش حجم معاملات در هفته های گذشته می توان از این منظر هم منتظر روزهای خوش برای بازار سهام بود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر رونق بازارهای جهانی هم می تواند بر کلیت بازار سهام اثر مثبتی داشته باشد که خوشبختانه این روزها دستکم شاهد انتشار خبر منفی در خصوص وضعیت جهانی برخی کالاها نیستیم. بعلاوه این که شرایط جهانی قیمت نفت هم این روزها متعادل و مثبت است و از این منظر نیز نمی توان تهدیدی را برای بورس و اقتصاد کشور متصور بود.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: البته با وجود همه این خوش بینی ها نباید از برخی اتفاقات از جمله عاقبت اجرای برجام و نیز مسایل مربوط به انتخابات آمریکا به عنوان ریسک های پیش روی بازار سهام غافل بود.

وی ادامه داد: با توجه به رکود سنگینی که بر اقتصاد کشور حاکم است و دامنه این رکود در بازارهای چون مسکن، خودرو، ارز و سکه و طلا هم مشاهده می شود بنظر می رسد بورس بهترین مقصد برای ورود نقدینگی جامعه باشد آن هم به این شرط که نقدینگی وارد شده به بازار وارد چرخه تولید و بنگاهها شود.

احمدی گفت: از سوی دیگر در انتشار گزارش‌های 6 ماهه شرکتها نیز بهبود عملکرد در عمده صنایع بورسی پیش بینی می شود که این مولفه هم می تواند موجب افزایش حجم نقدینگی وارد شده به بورس شود.


ناشناس
Germany
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
بزک نمیر کلید میاد هههههه
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
باز یه روز بازار مثبت شد اه
محبت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
شتران خریدنی است دوستان 70 هزارتومان کجا 400 تومان کجا ؟؟؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
هنوز برای قضاوت و پیش بینی کردن زود است.
سید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
آقایان به سهامداران خرد نقشه کشیدند وآنان را فریب دادند که در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنند ودارای انسانهای بدبخت وبیچاره را بالا کشیدند به تحریم هم اصلا ارتباطی نداره چون اگر چنین بود چرا در دولت قبلی هر روز قطعنامه علیه ایران صادر میشد بورس سبز سبز بود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ برگزار خواهد شد.

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: