تعداد بازدید : ۲۸۹
کد خبر : ۱۷۱۴۵
۱۰ دی ۱۳۸۷ - ۱۲:۵۶

خبرگزاري فارس: با كاهش 53 و 80 درصدي ارزش معاملات و تعداد سهام معامله شده در آذر ماه، درصد انجام معاملات سهام توسط 85 شركت كارگزاري نيز كاهش يافت و كسب و كار اين گروه از فعالان بازار به مانند چند ماه گذشته كساد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس ، 85 شركت كارگزاري حاضر در بورس اوراق بهادار در حالي طي چندماه اخير به دليل كاهش حجم معاملات با كسادي مواجه شده اند كه طي 19 روز كاري آذرماه بيش از 2/2 ميليارد سهم را به ارزش 651 ميليارد تومان داد و ستد كردند كه با توجه به كاهش 80 و 83 درصدي تعداد سهام و ارزش معاملات درصد ، انجام معاملات شركت‌هاي كارگزاري نيز كاهش يافت.
كارگزاري بانك ملت در حالي به مانند گذشته با انجام معاملات خارج از زمان معاملات و مربوط به سهام عدالت در رتبه اول ايستاد كه دو شركت كارگزاري خصوصي حافظ و مفيد و با انجام 1/1 و 09/1 درصد از كل ارزش خريد و فروش ، در رده هاي دوم و سوم كارگزاران برتر آذرماه قرار گرفتند.
به جز اين دو شركت ، باقي شركت‌هاي كارگزاري كمتر از يك درصد از كل ارزش معاملات را انجام دادند به طوري كه كارگزاري بانك توسعه صادرات و آگاه هر كدام 78 صدم درصد و بانك كشاورزي 61 صدم درصد، تدبيرگران فردا و كيميا سهم هر يك با 53 صدم درصد، رشد پايدار و نهايت‌نگر با 50 و 40 صدم درصد در پله‌هاي چهارم تا دهم ايستادند.
اين در حالي است كه كارگزاري نهايت نگر به همراه 75 شركت كارگزاري ديگر كمتر از نيم درصد از كل ارزش خريد و فروش سهام آذر را انجام دادند تا به مانند چند ماه گذشته مشخص شود كه اوضاع كسب و كار شركت‌هاي كارگزاري كساد شده است.
برپايه اين گزارش در انتهاي جدول نيز شركت‌هاي كارگزاري سهام گستران شرق، موحدان، گنجينه سهام، بدره سهام ، برهان سهند، رضوي، عمران فارس، جهان سهم، معين سهم و كارگزاري آپادانا نيز با اختصاص يك تا 2 صدم درصد از شرايط نامطلوب معاملات حكايت داشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: