تعداد بازدید : ۴۰۶۰
کد خبر : ۱۷۲۲۴۷
طی دی ماه جاری از سوی سازمان بورس انجام شد:
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
جمشیدی
از ابتدای دی ماه سال جاری تا روز گذشته 10 شرکت فعال در بازار سرمایه موفق به دریافت مجوزهای لازم از سازمان بورس به جهت ارتقا سرمایه خود شده اند که از جمله آن می توان به مجموعه هایی همچون پالایش نفت تهران، سرمایه گذاری توکا، ذوب آهن اصفهان، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، تجارت الکترونیک پارسیان، صنایع کاغذ سازی کاوه، پلی اکریل ایران، سرمایه گذاری ملی ایران و گروه دارویی البرز اشاره کرد.

بسیاری از شرکت های فعال در بازار سرمایه در تکاپوی تأمین مالی منابع مورد نیاز خود از طریق افزایش سرمایه هستند و این موضوع نیز همواره با استقبال سهامداران مواجه شده است. از این رو در این گزارش لیست شرکت هایی که طی دی ماه سال جاری به افزایش سرمایه اقدام نمودند و موفق به دریافت مجوزهای لازم از سازمان بورس شده اند، مورد بررسی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش بورس نیوز، از ابتدای دی ماه سال جاری تا روز گذشته 10 شرکت فعال در بازار سرمایه موفق به دریافت مجوزهای لازم از سازمان بورس به جهت ارتقا سرمایه خود شده اند که از جمله آن می توان به مجموعه هایی همچون پالایش نفت تهران، سرمایه گذاری توکا، ذوب آهن اصفهان، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، تجارت الکترونیک پارسیان، صنایع کاغذ سازی کاوه، پلی اکریل ایران، سرمایه گذاری ملی ایران و گروه دارویی البرز اشاره کرد. بر این اساس پنج شرکت همچون "وتوکا"، "رتاپ"، "چکاوه"، "والبر" و "نیکی" از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور افزایش سرمایه استفاده کردند و در این بین مجموعه هایی همچون "ذوب" و "شپلی" که مدت ها در انتظار دریافت مجوزهای لازم از سازمان بورس جهت انجام برنامه افزایش سرمایه از مجل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها هستند، سرانجام به این امر نایل آمدند. در کنار آن شرکت پالایش نفت تهران نیز ار منبع سود انباشته و اندوخته طرح و توسعه سرمایه خود را افزایش داد و هلدینگ پارسیان نیز از محل افزایش سرمایه زیر مجموعه ها و منابع داخلی به این منظور استفاده نمود.

اعطای مجوز افزایش سرمایه به 10 شرکت بورسی

از این رو طی دی ماه سال جاری در مجموع بیش از 51,843 میلیارد ریال مجوز انجام برنامه افزایش سرمایه به 10 شرکت اعطا شده که از میان آنها نماد معاملاتی شرکت اعتباری ملل در بازار توافقی فرابورس معامله می شود.

علاوه بر این، طی دی ماه سال جاری هیأت مدیره شرکت هایی همچون "وصنعت"، "شتوکا"، "ولصنم"، "بترانس"، "کتوکا"، "وبشهر"، "بالاس"، "وساپا"، "بالبر" و "سشمال" پیشنهاد افزایش سرمایه را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه نموده اند و در عین حال شرکت هایی همچون پتروشیمی فجر، داروسازی سینا، پلی اکریل ایران، گروه سرمایه گذاری دارویی البرز، البرز بالک، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، پالایش نفت بندر عباس و جام دارو مجمع عمومی فوق العاده با موضوع افزایش سرمایه را برگزار کردند.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

منو توپول
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
ازمایش که سالهای سال با بی توجهی و به نوعی دهن کجی به مقررات و قوانین و عدم ارسال گزارشات منظم به بورس توهین کرده و زیان سنگینی به سهامدارانش از سال 84 تا 94 وارد کرده به هیچوجه نباید مجوز افزایش سرمایه بگیرد تا با توسل به این افزایش سرمایه وامهای کلان دریافت کرده و دوباره به فراموشی سپرده شود.
دادن مجوز به لازما یعنی توهین به تمام فعالین بازار سرمایه و جایزه ی بی ارزش انگاشتن قوانین!
المیرا67
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
دادن مجوز به آزمایش خیانت به شفافیت و قانونمداری هستش.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
لیست شرکت هایی که بعدا قصد افزایش سرمایه دارن رو بنویسید.
شمال یاب
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
با سلام
در راستای حمایت از صنایع داخلی و احیای شرکت هایی با برند ملی و کاهش برون رفت دلار از کشور بابت واردات و کاهش نرخ بیکاری
باید مجوز افزایش سرمایه ازمایش داده شود
حسین سلیمانی نماینده سهامداران آزمایش
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
اتفاقا باید به شرکت آزمایش مجوز داده بشه و ساختار مالی اش اصلاح بشه تا بتونه با طرف خارجی وارد مذاکره برای مشارکت بشه. همه جای دنیا از برند ملی دفاع می کنند در ایران نه تنها دفاع و کمک نمی کنند بلکه سنگ هم می اندازند.
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
اقای سلیمانی درست می فرمایند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: