تعداد بازدید : ۸۱۷۳
کد خبر : ۱۷۲۲۵۲
شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
گروه کاشی و سرامیک، یکی دیگر از گروه‌هایی است که در فراز و نشیب ماه‌های اخیر، بیشتر از آنکه سود برده باشد، در رکود و افت بوده است. در رکود صنعت ساختمان و انبوه سازی، گروه کاشی و سرامیک نیز مدت مدیدی است که در خواب زمستانی فرو رفته است و حتی خبر افزایش نرخ فروش در این گروه نیز نتوانست در روزهای اخیر، چنگی به دل بزند

در نمودار قیمت سهام شرکت کاشی ساوه با نماد معاملاتی کساوه در تایم فریم هفتگی، همان گونه که شاهد هستیم، قیمت پس از ماه‌ها ریزش، به محدوده حساسی رسیده و از شتاب افت قیمت کاسته شده است. این محدوده که در گذشته نقش مقاومت را داشته است، هم اکنون وضعیت حمایتی به خود گرفته و انتظار داریم مانع از افت بیشتر قیمت شود. آرایش کنونی قیمت در این محدوده نیز مؤید همین مطلب است.

بنابر گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، اما در تصویر دوم همان گونه که نشان داده شده است، مشاهده می‌نماییم که رشد قیمت از سطح حمایتی ذکر شده در بند قبلی، در قالب یک کانال صعودی رقم خورده است که شمارش امواج بر این نکته تأکید دارد که هنوز وارد مرحله اصلی از صعود احتمالی قیمت در قالب سومین موج الیوت، نشده‌ایم و محدوده حمایتی فعلی که در امواج داخلی موج ۳ در حال نوسان است، می‌تواند فرصت‌های مناسبی برای ورود به معاملات خرید مهیا نماید. اما نکته دیگر آنکه شکسته شدن سطح ۳۱۶ تومان تأییدی بر ادامه حرکت صعودی قیمت بوده و در طرف مقابل، شکسته شدن سطح ۲۶۷ تومان، شمارش فعلی را مخدوش نموده و تحلیل فعلی نیاز به بازبینی شمارش خواهد داشت.

تصویر بعدی ترکیب ایچیموکو را برای تایم فریم هفتگی نمایش می‌دهد. هر چند مشکوک اما شاهد این هستیم که قیمت خود را از ابر کومو بالا کشیده است و کومو از نزولی به صعودی سوییچ نموده است. چرخش کومو، تردید ما را در خصوص شکست مشکوک ابر توسط قیمت کم می‌نماید و انتظار داریم رفته رفته با پیشروی بیشتر قیمت، شاهد شکسته شدن سطوح مقاومتی کومو و تثبیت در بالای ابر باشیم. گارد مناسب کی‌جن‌سن و تن‌کن‌سن در خروج از کومو نیز می‌تواند به افزایش امیدمان مبنی بر رشد قیمت، دامن بزند!

تصویر آخر نمودار P&F تایم روزانه را نمایش می‌دهد. در ترکیب نمودار نشان داده شده مشاهده می‌کنیم که قیمت در روزها و هفته‌های گذشته، تغییر رفتار داده است و نتوانسته است کف پایین‌تری تثبیت نماید و متقابلاً کف‌ها به ترتیب در حال بالاتر آمدن هستند. این چنین رفتاری می‌تواند پس از شکست سطح مقاومتی نشان داده شده با خط قرمز، با شتاب بیشتری در جهت صعود همراه شود.

جمع بندی:

در مقطع کنونی پتانسیل صعود قیمت بیشتر از افت آن بوده و هر افت قیمتی با رعایت حد ضرر شکسته شدن کف کانال در ۲۶۷ تومان، فرصت ورود به معاملات خرید تلقی می‌شود. نخستین هدف در کوتاه مدت، در تراز سقف کانال در باند ۳۵۰ الی ۳۶۰ تومان قرار دارد و شکسته شدن ۳۱۶ تومان، تأیید حرکت در این مسیر است. در بلند مدت اما انتظار می‌رود شاهد تداوم روند رو به رشد قیمت برای اهداف بسیار بهتری باشیم.

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از دیگر تحلیل های کارگزاری نهایت نگر بهره مند شوید:

http://www.ershan.ir/analysis/latest

تحلیلگر: مجید حصاری

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: