تعداد بازدید : ۳۴۱۹
کد خبر : ۱۷۲۵۸۱
مستطيل شيشه اي تالار
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
جمشیدی
معاملات بازار سرمایه طی روز جاری با روند منفی اغلب سهام شرکت ها سپری شد و در این بین تنها گروه هایی همچون خودرو، قطعه سازان و برخی از تک نمادها از گزند روند نزولی بورس در امان ماندند.

با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه 95.11.10 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 6 واحد افزایش به رقم 54991 واحد رسيد. عکس این وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 78 واحد کاهش عدد 166303 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 2 واحد کاهش به رقم 27193 واحد رسيد.

همچنین در این روز "پارسان" با 28 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "وغدیر" با 29 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 7 واحد افزایش به رقم 844 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1437 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1696 میلیارد ریال رسید.

معاملات بازار سرمایه طی روز جاری با روند منفی اغلب سهام شرکت ها سپری شد و در این بین تنها گروه هایی همچون خودرو، قطعه سازان و برخی از تک نمادها از گزند روند نزولی بورس در امان ماندند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، امروز شاخص کل بورس به واسطه تقابل نمادهای اثر گذار بر نماگر بازار سرمایه همچون "وغدیر"، "پارسان"، "خساپا"، "فولاد"، "شخارک"، "همراه" و "جم" افت شش واحدی را به ثبت رساند و در جریان معاملات روز جاری در حالی معاملات به ارزش 143 میلیارد تومان در بورس رقم خورد که بیشترین ارزش معاملات به اوراق مشارکت مشهد، معاملات بلوکی "فاذر"، اوراق مشارکت ملی نفت ایران و نیز معاملات "پارند"، "خساپا" و "خودرو" اختصاص پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش، اهالی بازار سرمایه امروز در گروه خودرو و قطعه ساز شاهد افزایش تقاضا برای خرید سهام بودند و سهامداران این گروه بویژه قطعه سازان در حالیکه کلیت بازار روند منفی سپری می کرد در آستانه ورود هیأت فرانسوی به ایران و زمزمه انعقاد چند قرارداد میان شرکت های خودرو ساز ایرانی و فرانسوی به استقبال رفتند و در پی آن گروه خودرو نسبت به روزهای گذشته اندکی پر تقاضا ظاهر شد تا فرش قرمز پیش پای فرانسوی پهن کنند.

در گروه پتروشیمی نیز سهام چند شرکت پتروشیمی همچون "شخارک"، "زاگرس" و "پارسان" با رشد قیمتی و افزایش تقاضا مواجه شدند و تا تشکیل صف خرید سهام نیز پیش رفتند. در این شرایط دقایقی پیش شرکت پتروشیمی زاگرس گزارش عملکرد 9 ماهه سال مالی جاری خود را با اعلام تعدیل مثبت 44 درصدی سود برآوردی و پوشش 55 درصدی آن ارائه نمود و دلیل افزایش تقاضا برای سهام این شرکت را آشکار کرد. در این بین برخی از اهالی بازار سرمایه معتقدند که شرکت پتروشیمی خارک و سایر هم گروهی های آن نیز از پتانسیل اعلام تعدیل سود برخوردارند.

بانک ملت در دقایق ابتدایی معاملات امروز نامه شفاف سازی در خصوص شایعات مطرح شده پیرامون ادغام بانک ملت و سرمایه را روی سامانه کدال فرستاد و طی آن مدیرعامل این بانک ضمن تکذیب موضوع مذکور اعلام نمود که حتی برنامه هایی جهت جمع آوری شعب بانک ملت نیز در نظر دارد. سهام این بانک همچون روز گذشته در مدار منفی معامله شد که البته امروز نسبت به روزهای گذشته فشار فروش سهام در این نماد کمتر بود.

در گروه پالایشی نیز در حالی اخباری مبنی بر آتش سوزی یکی از مخازن شرکت پالایش نفت تهران در رسانه ها و فضای مجازی دست به دست شد که پس از ساعاتی مدیر مالی این مجموعه که نماد آن نیز متوقف است، طی ارسال نامه ای روی سامانه کدال ضمن تکذیب اخبار مذکور اعلام داشت که آتش سوزی مربوط به یکی از مخازن شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت تهران است و تمامی فعالیت های عملیاتی این واحد پالایشی طبق روال همیشگی در جریان است.

هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس نیز از حضور این مجموعه در قالب یک کنسرسیوم سه نفره در مزایده 80 درصد سهام شرکت پتروشیمی دماوند طی چهارم بهمن ماه سال 95 خبر داد و اعلام داشت که طی آن "فارس" به عنوان برنده تملک 5.37 درصد میزان عرضه معادل 30 درصد کل سهام شرکت پتروشیمی دماوند برگزیده شده است و در این حال این موضوع آثار مالی بر وضعیت عملیاتی و سودآوری بزرگترین هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در پی ندارد.

در پایان این گزارش می افزاید، به نظر می رسد با توجه به ورود هیأت فرانسوی به کشورمان و احتمال مذاکرات شرکت های ایرانی و فرانسوی پیرامون همکاری مشترک در حوزه های مختلف بویژه گروه خودرو بعنوان یکی از گروه های مورد وثوق اهالی بازار سرمایه می بایست به انتظار انتشار اخبار خوشایند در این باره طی روزهای آتی باشیم تا در نهایت انتظار سهامداران برای تحقق وعده های مدیران ارشد و صاحبان صنایع در گروه خودرو در راستای همکاری مشترک با خودروسازان خارجی رنگ واقعیت به خود بگیرد و با اقبال دوباره سهامداران به این گروه و تسری یافتن آن به کلیت بازار سرمایه جان تازه ای به این بازار بخشیده شود.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

منتظری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
سلام
لطفا پیگیری بفرمایید که به چه دلیل نماد شبریز بازگشایی نمیشود و چرا مسولین سازمان بورس با بسته نگه داشتن طولانی مدت این نماد به دنبال بوجود آوردن بحرانی مانند بحران نمادهای بانکی در این نماد هستند!؟ سهامداران چه گناهی کردن که باید پولشون توی این سهم ها بلوکه بمونه و بعد از چند ماه به دلیل بسته شدن طولانی مدت سهم با افت بسیار زیاد به پولشون برسن!
ناشناس
ROMANIA
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
يعني وزير خارجه فرانسه چه گلي ميخاد بر سر خودرويي بزند بابا انها خودشان غرق در فلاكتند
سید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
انشاالله به همین زودی خسارت این جماعت ضعیف جبران شود میشود امیدوار بود به چند دلیل اولی انتخابات پیش رو /دومی به دلیل توافق با فرانسویها /سومی توافق با آلمانیها / چهارمی فروش نفت با تولید زیاد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
خیانتکارترین کشور در حق ایرانیان همین فرانسوی ها هستند

سنگ اندازی در برجام تا زمانی که ایران مجبور شد به این شغال باج بدهد

قرارداد پژو و اجبار ایران به خرید قطعات ... تازه هنگام تحریمها هم زد زیر قراردادش

فروش خونهای الوده به ایدز به ایرانیان, جان بردران و خواهران ما از سگهایشان هم برایشان کمتر است

خیانت شرکت توتال به ایران در قرارداد اکتشاف پارس جنوبی ... لایه های نفتی مهمی را به نفع قطریها از ایرانیان پنهان کرده بود.. وپنهان کردن این لایه ها منجر به خالی کردن هرچه بیشتر قطر از این لایه های نفتی شد

کمک به عراق در جنگ و حمایت از تروریستهای منافق

دوشیدن پول ایرانیان با قراردادهای محرمانه ایرباس و پژو .و...
مرتضی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
شما رفتید که میگوید غرق درفلاکتند اشتباه نمی کنید فرانسه دراروپاست نه در افریقا
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: