تعداد بازدید : ۳۰۰۸
کد خبر : ۱۷۲۹۵۴
یک هفته، یک نگاه
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
جمشیدی
معاملات بازار سرمایه در سومین هفته بهمن ماه جاری با افت شاخص کل و بازدهی اندک بورس سپری شد و در شرایطی که در هفته گذشته بیش از 40 صنعت در این بازار فعالیت می کردند بازدهی منفی رهاورد اغلب گروه ها برای سهامداران بود و تنها تعداد انگشت شماری از صنایع بازدهی مثبت را برای سرمایه گذاران به ارمغان آوردند.
معاملات بازار سرمایه در سومین هفته بهمن ماه جاری با افت شاخص کل و بازدهی اندک بورس سپری شد و در شرایطی که در هفته گذشته بیش از 40 صنعت در این بازار فعالیت می کردند بازدهی منفی رهاورد اغلب گروه ها برای سهامداران بود و تنها تعداد انگشت شماری از صنایع بازدهی مثبت را برای سرمایه گذاران به ارمغان آوردند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، در هفته ای که گذشت شاخص کل با افت 622 واحدی به کانال 76 هزار واحدی سقوط کرد و در این مدت بورس بازدهی مثبت یک درصدی را محقق ساخت. در این بین از میان صنایع مختلف نیز گروه استخراج سایر معادن با تحقق بازهی مثبت 20 درصدی تک نماد فعال در آن یعنی "کماسه" به عنوان پر بازده ترین صنعت مطرح شد. این در حالی است که نماد معاملاتی شرکت تأمین ماسه ریخته گری طی معاملات چهارشنبه هفته گذشته به منظور بررسی اطلاعات بیشتر در خصوص معاملات آن متوقف شد.

علاوه بر این، گروه محصولات چرمی با کسب بازدهی مثبت بیش از 11 درصدی و نیز محصولات چوبی با تحقق بازدهی مثبت شش درصدی رتبه های دوم و سوم را از این نظر به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که طی معاملات هفته گذشته اغلب گروه های فعال در بورس بازدهی منفی به ثبت رساندند که از میان آنها می توان به بازدهی منفی 11 درصدی گروه فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط شامل بورس اوراق بهادار و نهادهای مالی بورس به عنوان گروهی که بیشترین بازدهی منفی را بدست آورده، اشاره کرد. در کنار آن صنایعی همچون سایر حمل و نقل و نیز فنی و مهندسی هر یک با تحقق بازدهی منفی بیش از هفت درصدی، منسوجات و هتل و رستوران با کسب بازدهی منفی پنج درصدی در این جایگاه قرار گرفتند.

بر اساس اطلاعات موجود، در خصوص سهام شرکت های فعال در بازار سرمایه شرکت های سرمایه گذاری فلات ایران، تأمین ماسه، پتروشیمی اصفهان، درخشان تهران، سیمان باقران، ساروج بوشهر، فولاد کاویان به عنوان مجموعه هایی که بالاترین بازدهی مثبت را به ثبت رساندند، مطرح شدند. جالب آنکه نمادهای معاملاتی "فلات"، "شصفها"، "سباقر"، "ساروج" و "فوکا" در بازار توافقی فرابورس معامله می شوند و از این رو می توان گفت در هفته گذشته بازار سرمایه جولانگاه نمادهای فعال در بازار توافقی فرابورس برای رشد قیمتی و ثبت بازدهی مثبت بوده است.

بورس جولانگاه بازار توافقی ها

در مقابل اما، نهادهای مالی بورس اوراق بهادار، تابان نیرو سپاهان، بیمه سامان، فرآورده نسوز پارس و صنعتی دریایی ایران از جمله شرکت هایی هستند که با افت قیمتی بیشتری نسبت به سایر شرکت ها مواجه شدند.

بورس جولانگاه بازار توافقی ها

در پایان این گزارش می افزاید، معاملات هفته گذشته بازار سرمایه در حالی خاتمه یافت که معامله بیش از پنج میلیارد و 480 میلیون سهم ارزشی به مبلغ بیش از 10,763 میلیارد ریال را در بورس رقم زد و سرمایه گذاری رنا به عنوان پر گردش ترین سهم بورس در دوره مذکور برگزیده شد. همچنین شرکت های سایپا، بانک تجارت و زامیاد نقد شونده ترین سهام معرفی شدند.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
حسابرس

حسابرس "قبیستو" در مجمع مشخص شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ برگزار شد.
ترکیب جدید هیات مدیره

ترکیب جدید هیات مدیره "اتکام" تعیین شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه اتکایی امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
سود ۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران

سود ۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران "قشهد"

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شهد در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وتوصا" گرد هم آمدند

شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ مجمع عمومی را برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: