تعداد بازدید : ۱۴۵۰
کد خبر : ۱۷۳۱۸۲
بورس نیوز گزارش می دهد:
۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
یارمحمدی
طی روز جاری و تا قبل از بازگشایی بازار بورس شاهد اعلام پیغام ناظر مبنی بر ممنوع المعامله بیش از 32 نماد معاملاتی با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 96 هستیم.

روز گذشته آخرین فرصت ارائه اولین پیش بینی درآمد هر سهم شرکت ها بود که تا آخرین ساعات شب شاهد روانه شدن گزارش های تعدیل سود هر سهم آنها در سامانه اطلاع رسانی کدال بودیم که پیرو این مسأله تا قبل از گشایش بازار در روز جاری شاهد توقف پی در پی نمادهای معاملاتی این مجموعه ها در بورس و فرابورس بودیم.

به گزارش بورس نیوز، طی روز جاری و تا قبل از بازگشایی بازار بورس شاهد اعلام پیغام ناظر مبنی بر ممنوع المعامله بیش از 32 نماد معاملاتی با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 96 هستیم.

بر این اساس، بودجه ها و برآورد درآمد هر سهم شرکت ها از تعدیل مثبت و بعضاً تعدیل های با اهمیت حکایت دارد و تاکنون وزنه تعطیل درآمدهای منفی بسیار سبکتر از تعدیل های مثبت می باشد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده، شرکت سیمان صوفیان با تعدیل 14 هزار و 641 درصدی سود 3 ریالی خود را برای سال 96 مبلغ 383 ریال اعلام کرده که تا به این لحظه در اولین پیش بینی های سال 96 شرکت ها در صدر جدول بیشترین درصد تعدیل مثبت قرار گرفته است و در رده دوم این جدول نماد معاملاتی "ونوین" با افزایش 50 ریالی سود هر سهم خود را از 1 به 51 ریال و اولین بودجه سال آتی خود را با 5 هزار و 402 درصد تعدیل مثبت ارائه کرده است.

از بین معدود شرکت هایی که گزارش های خود را با تعدیل منفی روانه سایت اطلاع رسانی کدال کرده اند، بیشترین تغییر درآمدی مربوط به بانک تجارت می باشد که زیان خود را برای سال 96 حدود 187 درصد بیشتر کرده و تاکنون در صدر جدول بیشترین درصد تعدیل منفی درآمد هر سهم قرار گرفته است. البته هنوز برخی از همگروهی های این مجموعه بانکی بودجه های سال مالی 96 خود را ارائه نکرده اند.

به طور کل امسال درصدهای تغییر درآمد هر سهم شرکت های مختلف در جهت منفی نسبت به تعدیل های مثبت بسیار کم و اغلب با درصدهای کمتر از 50 درصد نیز ارائه شده است.

بر اساس این گزارش، تا زمان تنظیم این گزارش 97 نماد معاملاتی در بورس و 40 نماد معاملاتی در فرابورس متوقف شده اند و همانطور که عنوان شد دلیل این توقف ها رفع ابهام در خصوص اطلاعات اولین پیش بینی سود هر سهم سال مالی 96 و اطلاعات ارائه شده به سازمان می باشد. امیدواریم این بار زمان توقف نمادهای معاملاتی کوتاه تر از گذشته شود و به زودی شاهد بازگشت این نمادهای ممنوع المعامله به تابلوی معاملات بورس و فرابورس باشیم.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: