تعداد بازدید : ۳۲۶۲
کد خبر : ۱۷۳۲۴۶
مستطيل شيشه اي تالار
۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱
یارمحمدی
در گروه بانکی همچنان منتظر ورود بانک صادرات هستیم، آنطور که مشخص است این بانک بعد از اعلام گزارشات مورد نیاز آماده بازگشایی خواهد شد، اما آنچه واضح است این است که بانک صادرات بعد از بازگشایی نیاز به حمایت تمام قد از سوی سهامداران حقوقی خواهد داشت، بانک تجارت بعد از اعلام 268 ریال زیان برای سال مالی آتی مجدداً به تابلوی معاملات بازگشت.

با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه 95.12.02 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 37 واحد کاهش به رقم 55044 واحد رسيد. عکس این وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 452 واحد افزایش عدد 165959 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 13 واحد افزایش به رقم 27155 واحد رسيد.

همچنین در این روز "شپنا" با 52 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "فخوز" با 39 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 14 واحد افزایش به رقم 864 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1607 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1629 میلیارد ریال رسید.

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه امروز روندی متعادل و البته نزولی داشت، هر چند که شاخص کل توانست به میزان 39 واحد رشد اندکی را تجربه کند.

در گروه بانکی همچنان منتظر ورود بانک صادرات هستیم، آنطور که مشخص است این بانک بعد از اعلام گزارشات مورد نیاز آماده بازگشایی خواهد شد، اما آنچه واضح است این است که بانک صادرات بعد از بازگشایی نیاز به حمایت تمام قد از سوی سهامداران حقوقی خواهد داشت، بانک تجارت بعد از اعلام 268 ریال زیان برای سال مالی آتی مجدداً به تابلوی معاملات بازگشت، این بانک امروز توسط سهامدار حقوقی خود مورد حمایت و بازار گردانی قرار گرفت. بانک ملت تنها بانکی است که در بین بانک های بزرگ حاضر در بازار سرمایه توانسته با پیش بینی سود به کار خود ادامه دهد.

در گروه خودرویی، پس از گزارش تعجب برانگیز و غیر قابل پیش بینی ایران خودرو که نتوانست نظر اهالی تالار را به خود جلب کند، حال بازار سرمایه منتظر اعلام پیش بینی سود هر سهم سال 96 سایپاست. اهالی تالار معتقدند با توجه به تجربیات گذشته و همچنین اقدامات خوبی که مدیران شرکت سایپا در اصلاح ساختار مالی این شرکت داشتند سهام شرکت سایپا می تواند بار دیگر امید را به اردوگاه سهامداران خودرویی بازگرداند، اما این امر مستلزم آن است که اولاً سایپا بر خلاف ایران خودرو گزارش قابل قبولی به بازار روانه سازد و ثانیاً راه این شرکت از گروه ایران خودرو و زیر مجموعه های شرکت جدا گردد.

شاید بتوان گفت این روزها روند نزولی سهام شرکت سایپا علی رغم انتظارات مثبت سهامداران از این مجموعه پوست موزی باشد که "خودرو" به زیر چرخ های "خساپا" انداخته است.

در گروه پالایشی، علی رغم انتظار اهالی تالار در سکوت کامل گزارشات قابل قبولی را روانه سایت کدال کردند به طوریکه طی شب گذشته "شتران" با گزارش خیره کننده خود در تحقق پوشش 9 ماهه سود برآورد شده، توانست دوباره پالایشی ها را در کانون توجه اهالی بازار سرمایه قرار دهد. به نظر می رسد این گروه که در زمره جاماندگان از روندهای صعودی جسته گریخته بورس طی سنوات قبل بوده، بتواند در صورت همکاری سهامداران حقوقی در عرضه های مدیریت شده سهام، جا ماندگی خود را از رشد جبران نماید.

در شرایط فعلی بزرگترین ریسک شرکت های پالایشی سهامداران حقوقی هستند که با چشمی بسته عرضه های آبشاری را در گروه روانه سامانه معاملاتی می کنند.

در گروه فلزات اساسی همچنان روند صعودی قیمت جهانی روی توانسته برخی سهام گروه را در کانون توجه سهامداران قرار دهد هرچند که این شرکت ها در اعلام پیش بینی سودهای سال آتی خود بسیار محافظه کارانه عمل کرده اند.

در گروه معدنی نیز روند امروز بر خلاف روز گذشته نزولی بود، اهالی بازار سرمایه همچنان به این گروه خوش بین هستند.

از سوی دیگر در گروه اطلاعات و ارتباطات تک نماد فعال این گروه یعنی شرکت آتیه داده پرداز طی روز جاری توانست صف خرید قابل توجهی را به خود اختصاص دهد. اهالی بازار سرمایه علت اقبال به سهام "آپرداز" را وجود برخی عوامل بنیادی می دانند که ممکن است بزودی نمایان گردد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

کریم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
بازم بگید الکی گفتیم برکت ریزش میکنه. منتظر 180 تومن باشید و شک نداشته باشید. بازم بگید ما توهم داریم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
کریم تو مسلمون نیستی!!!!!!!!!!!!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: