تعداد بازدید : ۹۸۷
کد خبر : ۱۷۳۳۵۸
معاون سازمان بورس:
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
یارمحمدی
شفافیت و نقد شوندگی دو عنصر مهم استفاده از این استانداردهاست، نهاد نظارتی باید زمینه لازم را فراهم کند تا اطلاعات شفاف در اختیار تصمیم گیرندگان قرار گیرد و این سرمایه گذاران بتوانند بر این اساس تصمیم گیری کنند.
حسن امیری معاون سازمان بورس طی همایش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی و نقش آن در ارتقای شفافیت بازارهای مالی در خصوص مزایای استفاده از اساانداردهای IFRS عنوان کرد: شفافیت و نقد شوندگی دو عنصر مهم استفاده از این استانداردهاست، نهاد نظارتی باید زمینه لازم را فراهم کند تا اطلاعات شفاف در اختیار تصمیم گیرندگان قرار گیرد و این سرمایه گذاران بتوانند بر این اساس تصمیم گیری کنند.
به گزارش بورس نیوز، امیری گفت: زیر بنای فعلی صورت های مالی استانداردهای ملی کشور است اما پس از برجام زمینه ورود سرمایه گذاران خارجی نیز فراهم شده است به این ترتیب لزوم استفاده از استانداردهای بین المللی ضرورتی غیر قابل اجتناب می باشد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر کلیه بانک ها و موسسات مالی و بیمه ها از ابتدای سال ۹۵ ملزم شدند تا بر مبنای استانداردهای IFRS صورت های مالی خود را تهیه کنند. این دو دسته شرکت ها در صف مقدم تعاملات بین المللی قرار دارند. در کنار آنها سازمان بورس طی ابلاغیه ای هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری را نیز ملزم به اجرای این استانداردها کرده است تا این بنگاه های اقتصادی نیز بتوانند از فرصت ایجاد شده در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی استفاده لازم را ببرند.
امیری گفت: این موضوع یک پروژه ملی است که نیاز به هماهنگی بین بخشی نیز دارد. سازمان بورس،بیمه مرکزی ،بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی باید در کنار هم به گونه ای فعالیت داشته باشند که این مهم به طور جد و صحیح اجرا گردد.
وی گفت: آنچه در این استاندارد ها مورد تاکید قرار دارد تحت عنوان ارزش منصفانه منجر به شفافیت گزارشگری، امکان مقایسه صورت های مالی، کاهش هزینه سرمایه و امکان سرمایه گذاری گسترده خواهد شد.
امیری گفت: در خصوص اجرای این استانداردها نیاز به آموزش است که زمینه و بسترش نیز فراهم گردیده است و نیروی متخصص لازم به اندازه کافی در کشور وجود دارد و نیاز به عزم ملی برای پیاده سازی این استاندارد است. اگر تمامی ارکان نامبرده در کنار هم به درستی قرار نگیرند نمیتوان شاهد به کارگیری استانداردهای مناسب باشیم.
معاونت سازمان بورس تاکید کرد: آنچه مهم است این است که باید از این پس باید شاهد صورت های مالی مناسب و بدون بند باشیم که با همت تمامی متخصصان این هدف محقق خواهد شد و امیدواریم پس از اتمام فصل مجامع شاهد عملکردی موفق خواهیم بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.