تعداد بازدید : ۱۷۳۹
کد خبر : ۱۷۳۶۷۸
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲


اقتصاد ایران:انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت:سیاستهای واردات خودر بازار خودرو ایران را به شرکت های خودروساز چینی و اروپایی واگذار کرده است

به گزارش خبرگزاریاقتصادایران، "میثم رضایی" رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما؛ گفت : سیاستهای وزارت صنعت معدن و تجارت در زمینه واردات خودر به واگذاری بازار خودرو ایران به شرکت های خودروساز چینی و اروپایی منجر شده است.
وی افزود: سیاست های غیر اصولی وزارت صنعت معدن و تجارت و باز گذاشتن دست خودروسازان داخلی برای واردات خودرو به صورت (فول سی. کی .دی) به اسم تولید مشترک در عمل بازار خودرو را در اختیار شرکتهای خارجی قرار داده است .
وی افزود : امروز خودروسازان داخلی با حمایت وزارت صنعت معدن و تجارت به اسم تولید مشترک اقدام به واردات (فول سی. کی .دی) خودرو و عرضه و فروش ان در بازار داخلی می کنند ، رویکردی که در عمل به انزوای قطعه سازان و صنعت خودروی داخلی منجر خواهد شد.
رضایی گفت : امروز خودروسازان داخلی به اسم تولید مشترک ، خودور را به صورت کامل با نرخ تعرفه سه تا چهار درصد و تحت عنوان ورود قطعات منفصله وارد می کنند و دولت از دریافت عوارض 45 درصد ورود خودرو محروم می شود.
وی تاکید کرد : این رویکرد وزارت صنعت معدن و تجارت در صنعت خودرو دامنگیر دیگر صنایع نیز شده است و دیگر بخش های تولیدی نظیر لوازم خانگی نیز با این معضل مواجه هستند.
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو خاطرنشان کرد : امروز انواع محصولات چینی و محصولات شرکت رنو و پژو سهم قابل توجهی از بازار خودرو ایران را در اختیار گرفته اند و خودروسازان نیز با دور زدن قانون و پرداخت عوارض کمتر به بازاری انحصاری در واردات خودرو دست یافته اند.
وی افزود : دستیابی به تولید مشترک محصولاتی نظیر رنو و پژو بدون سرمایه گذاری در ایجاد خطوط تولید و انتقال فناوری در مدت زمان سه ماه غیر ممکن است ، روندی که دستکم 5 تا 8 سال زمان نیاز دارد.
رضایی خاطرنشان کرد : امروز بین 30 تا 40 درصداز قطعات خودروهایی که سالها تحت عنوان خودروی ملی در کشور تولید می شود از چین تامین می شود حالا چگونه امکان دارد که در مدت سه ماه و بدون هیچ گونه سرمایه گذاری خاصی تولید مشترک محصولاتی نظیر رنو یا پژو در کشور انجام شود.
وی تاکید کرد : سیاست وزارت صنعت معدن و تجارت در زمینه صنعت خودرو ما را در تولید خودرو به سمتی می برد که به یک مونتاژ کار کامل تبدیل شویم و هیچ نوع انتقال تکنولوژی در کشور ایجاد نخواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: