تعداد بازدید : ۷۱۴
کد خبر : ۱۷۴۸۷۱
معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران عنوان کرد؛
۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران هدف از برگزاری فین‌استارز را کاشت نهال‌های مختلف در فضای بازارهای مالی کشور دانست که با به ثمر رسیدن آن‌ها، منافع دو سویه‌ای نصیب استارت‌آپ‌ها و فعالان حوزه فین‌تک و بازارهای مالی کشور می‌شود.
به گزارش بورس نیوز، معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران از برنامه جدید فرابورس برای کمک به تیم‌های حوزه فین‌تک و استارت‌آپ‌ها در راستای جذب سرمایه در فین‌استارز ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: فرابورس ایران درصدد فرهنگسازی روی حوزه فین‌تک و کمک تامین مالی نوآوری‌های حوزه پول و سرمایه است.

سید مهدی علم‌الهدی، با بیان اینکه فین‌استارز یک تعامل و بهانه است تا بازار سرمایه را به شرکت‌های استارت‌آپ و زیست‌بوم نو‌آوری نزدیک کند، افزود: ما به دنبال نتیجه کوتاه‌مدت از این رویداد نیستیم، بلکه در تلاشیم با برگزاری فین‌استارز، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های فین‌تک را از همان مراحل اولیه رشد و پیش از بلوغ به سمت جذب سرمایه هدایت کنیم و برای پذیرش در بازار سرمایه پرورش دهیم که این مساله نتیجه‌گرایی میان‌مدت تا بلندمدت را از فین‌استارز رقم خواهد زد.

به گفته وی بهترین وضعیتی که یک شرکت می‌تواند به بورس ورود کند دوران پیش از بلوغ و بلوغ است، زیرا شرکتی که بالغ شده و در دوره میان‌سالی و پیری خود به سر می‌برد چندان سودآور نیست و فین‌استارز کمک می‌کند تا شرکت‌های نوپا و استارت‌‌آپ‌های حوزه فین‌تک برای ورود به بورس، آموزش‌های لازم را دریافت کنند و به کمک موقعیت‌های تامین مالی در این رویداد به علت حضور سرمایه‌گذاران، موفق به جذب سرمایه شوند.

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران هدف از برگزاری فین‌استارز را کاشت نهال‌های مختلف در فضای بازارهای مالی کشور دانست که با به ثمر رسیدن آن‌ها، منافع دو سویه‌ای نصیب استارت‌آپ‌ها و فعالان حوزه فین‌تک و بازارهای مالی کشور می‌شود؛ به این معنی که استارت‌آپ‌ها با حضور در این رویداد، مفاهیم ورود به بازار سرمایه و اهمیت رعایت حاکمیت شرکتی و شفافیت را فرامی‌گیرند و در سمت مقابل، با نوآوری‌ها و ایده‌های خود به رفع چالش‌های بازارهای مالی کشور کمک و جذب سرمایه می‌کنند.

علم‌الهدی از بورس‌های اروپایی، آسیایی و آمریکایی به عنوان بورس‌هایی یاد کرد که تعامل بسیار نزدیکی با شرکت‌های دانش‌بنیان دارند، زیرا به این نتیجه رسیده‌اند که این شرکت‌ها ضمن آنکه ارزش افزوده بالایی دارند و ثروت‌آفرینی زیادی برای اقتصاد به ارمغان می‌آورند، جذب آن‌ها در بورس موجب مقاوم‌سازی بازار سرمایه نیز می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه آینده اقتصاد ایران دست شرکت‌هایی خواهد بود که می‌توانند بیش از بازدهی یک اقتصاد سنتی ثروت‌آفرینی کنند، ادامه داد: ورود استارت‌آپ‌ها به بازار، ضمن اینکه اشتغال و پویایی را در اقتصاد به ارمغان می‌آورد، درون‌زا بودن اقتصاد دانش‌بنیان و برون‌گرایی را نتیجه می‌دهد.

علم‌الهدی همچنین فین‌استارز را محل تلاقی بازار سرمایه با مجموعه اکوسیستم دانش‌بنیان دانست که تلاش‌ها در این رویداد به این سمت معطوف شده تا سرمایه‌گذاران و استارت‌‌‌آپ‌ها با یک ارتباط رو در رو و مستقیم، همکاری دو جانبه‌ای را میان یکدیگر رقم بزنند.

به گفته وی از آنجا که مقوله تکنولوژی مالی یا همان فین‌تک موضوع جدیدی در ادبیات بازارهای مالی است و سرمایه‌گذاران چندان با آن آشنا نیستند، مهم‌ترین نقش فین‌استارز را فرهنگسازی و آشنایی هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران با این حوزه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر با برگزاری فین‌استارز و تمامی تلاش‌هایی که در راستای فرهنگ‌سازی در حوزه فناوری مالی صورت گرفته است، مخاطبان زیادی جذب آن شده‌اند، گفت: اکنون برخی کارگزاران خواهان معرفی فین‌تکی که روی آن سرمایه‌گذاری کردند، به سایر اهالی بازار در فین‌استارز پیش رو هستند.

وی با مثبت خواندن اقدامات صورت گرفته در حوزه فین‌تک، اما معتقد است برای پوست‌اندازی، تغییر فرآیندها، حل مسایل و دغدغه‌های کلان بازارهای مالی، این تلاش‌ها کافی نیست و فین‌استارز و برگزاری هر ساله این رویداد کمک می‌کند همواره مخاطبان جدیدی حل چالش‌های خود را در بهره‌گیری از ظرفیت‌های فین‌تک بدانند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران در پایان اشاره کرد: در نشست هم‌اندیشی میان فرابورس و جمعی از موسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس که به منظور اعلام نظرات این بخش برای برگزاری فین‌استارز 2018 برگزار شد، حاضران به لزوم جدی گرفتن و پیش‌روی حرفه حسابرسی همگام با تغییر و تحولات در فضای کسب‌وکار کشور، اهمیت فناوری‌های نوین در بهبود شفافیت و کشف تقلب، امکان استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود برای رفع نیازهای حسابرسی در حوزه نوآوری، نیاز به ایجاد ابزارهایی در حوزه حسابرسی مستمر، حسابرسی داخلی و حسابرسی مستقل اشاره کردند؛ موضوعی که شاید تا چند سال قبل ضرورت ورود فین‌تک به این حوزه مطرح نشده بود، بنابراین نقش فین‌استارز را در گشودن دریچه‌های جدید روی بخش‌هایی که نیازمند فین‌تک هستند نباید نادیده گرفت و برای تقویت هرچه بیشتر این نگاه باید تلاش کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: