تعداد بازدید : ۱۶۹۴
کد خبر : ۱۷۴۹۳۵
۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
mastereditor
دلیل اصلی‌که این ماجرا را می‌توان یک آبروریزی بزرگ خواند این بود که هدف اصلی موشک باران دمشق نبود بلکه هدف غربی‌ها این بود که با این موشک باران زمینه عملیات داعش به دمشق را فراهم کنند.

به گزارش بورس نیوز پس از چندین روز تهدید و وعده وعید و لشکر کشی آمریکا – انگلیس و فرانسه همزمان با تصمیم مجامع بین المللی بر تحقیق بر ادعای بمباران شیمیایی در سوریه، این کشور هدف موشک باران قرار گرفت.

موشک بارانی که علیرغم وسعت آن نتوانست آسیبی که مد نظر حمله کنندگان بود را بر سوریه وارد کند.

اینکه ارتش سوریه بتواند با موشک باران سه کشور که مدعی دارا بودن پیشرفته‌ترین تسلیحات و ارتش‌های جهان را هستند مقابله کند و ده‌ها موشک آنها را هدف قرار دهد این سؤال را مطرح می‌کند که اگر موشک‌های فوق پیشرفته و هوشمندی که آقای ترامپ به آن‌ها می‌بالید اینها بودند پس بقیه تسلیحات سطح پایین‌تر این کشورها دیگر چیست.

اسپوتنیک نوشت:آنگونه که‌های و هوی قبلی این کشورها منعکس می‌کرد برخی پیش بینی می‌کردند که عربستان سعودی هزینه عملیاتی شبیه عملیات کشورهای غربی در یوگوسلاوی سابق را تقبل کرده و قرار است دمشق و کاخ ریاست جمهوری با خاک یکسان شوند و موازین قدرت در سوریه به هم بخورد و دولت سوریه سرنگون شود.

انگلیسی‌ها هم مدعی بودند برای تأدیب روسیه به دلیل ادعای مسموم شدن یک جاسوس دو طرفه در لندن در این حمله شرکت خواهند کرد.

فرانسوی‌ها هم تبلیغ کرده بودند که به دلیل جر و بحث‌های اخیر خود با ترکیه که اخیراً به ایران و روسیه در ماجرای سوریه نزدیک‌تر شده وکرد ها را هدف قرار داده دست به چنین کاری می‌زنند.

اسرائیلی‌ها هم مدعی بود که تلاش دارد با متحدین خود کاری کند ایران از سوریه خارج شود واین عملیات یک پیغام برای ایران و حزب الله است.

حتی بحث‌هایی را در رسانه‌های خود مطرح کرده بودند که با روسیه مذاکره کرده‌اند تا فشار بیاورد ایران و همپیمانانش از سوریه خارج شوند و در مقابل ائتلاف آمریکایی سوریه را نابود نکند.

البته خود این کشورها مدعی بودند که تلاش دارند ارتش و حکومت سوریه را نابود یا تضعیف کنند.

عملیات امروز آمریکا و انگلیس و فرانسه نشان داد که هیچ کدام از این اهداف محقق نشده و نخواهد شد و ارتش سوریه و همپیمانانش قویتر از قبل ظاهر شدند.

نه فقط ائتلاف ایران و روسیه تضعیف نشده بلکه این موشک باران نشان داد که روسیه به هیچ وجه با خواسته اسرائیل و آمریکا و عربستان مبنی بر خروج ایران و همپیمانانش از سوریه همسویی نشان نداده و ائتلاف ایران و روسیه پس از این عملیات قویتر ظاهر شده.

شکل و نتایج این حمله نشان می‌دهد که هدف فقط به نوعی حفظ آبرو در مجامع بین المللی پس از ادعاهای بزرگ آقای ترامپ در تویتر بوده.

بسیار مشهود است که آقای ترامپ به دلیل فشارهای داخلی نیاز به فرار به جلو داشت و خواهان آن بود که در داخل ایالات متحده نشان دهد رئیس جمهوری مقتدر است و به جز نظر خود به نظر هیچ کس دیگری در کاخ سفید توجه ندارد.

برخی هم باور دارند که غربی‌ها موشک‌ها را به عربستان فروخته بودند و یا باید هزینه فاکتور با پس می‌دادند و یا اینکه این موشک‌ها را شلیک می‌کردند.

به هر حال خروجی این عملیات را نمی‌توان بیش از یک آبروریزی برای‌های و هوی این کشورها دانست.

شکست بزرگ تروریست‌ها در منطقه غوطه شرقی دمشق به دست ارتش سوریه و همپیمانانش اصلی‌ترین عامل این حمله بوده.

این‌ها امیدوار بودند تا این منطقه به پایگاه آنها برای حمله به دمشق تبدیل شود و طی چند ماه اخیر سرمایه گذاری‌های زیادی روی تروریست‌ها در این منطقه کرده بودند.

نقشه کشورهای غربی و عربی مبنی بر این بود که با یک حمله برق آسا از غوطه شرقی و جنوب دمشق پایتخت سوریه و کاخ ریاست جمهوری را در اختیار بگیرند و دولت مشروع این کشور را سرنگون کنند اما دولت سوریه و همپیمانانش با پیش دستی این نقشه را بر هم زدند وبدیهی بود حامیان تروریست‌ها خشمگین شوند و تلاش کنند زهر خود را بریزند.

دلیل اصلی‌که این ماجرا را می‌توان یک آبروریزی بزرگ خواند این بود که هدف اصلی موشک باران دمشق نبود بلکه هدف غربی‌ها این بود که با این موشک باران زمینه عملیات داعش به دمشق را فراهم کنند.

همزمان با حمله این سه کشور تروریست‌های داعش که ظاهراً از قبل کاملاً در جریان بودند عملیاتی را در جنوب دمشق شروع کردند و اینها باور داشتند که وقتی بیش از یکصد موشک به مناطق مختلف دمشق اصابت کند کل شهر برهم خواهد ریخت و فرصت خواهند داشت تا شهر را اشغال کنند.

واکنش نیروی هوایی ارتش سوریه که توانست با سیستم‌های هوایی خیلی قدیمی ساخت شوروی سابق بیش از هفتاد موشک را نابود کند و برخی موشک‌های دیگر نتوانستند به هدف برسد منجر شد که نقشه غربی‌ها مجدداً بر هم بخورد و تروریست‌های داعش نیز، به دلیل آمادگی نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن، نیست و نابود شدند.

با این شرایط می‌توان گفت دومین نقشه سرنگونی دمشق نیز بهم خورد و امروز ارتش سوریه ، ایران ، روسیه و حزب الله قویتر از سابق ظاهر خواهند شد.

این رفتار کشورهای غربی نشان داد اینان به قوانین و مقررات بین المللی هم پایبند نیستند و سازمان بین الملل و شورای امنیت جایگاه خود را در جهان از دست داده.

تصاویر خیابان‌های دمشق که در آن پرچم‌های ایران و حزب الله توسط مردم این کشور بر افراشته شده بود نشان می‌دهد که پس از این عملیات پیوند مردم سوریه با ایران و حزب الله بیشتر شده و کشورهای غربی نه فقط نتوانستند به هدف اصلی خود مبنی بر سرنگونی دمشق دست یابند بلکه حتی به هدف ثانویه خود یعنی تضعیف و یا اخراج ایران و حزب الله هم دست نیافتند.

در تلافی به این ماجرا قطعاً روسیه،همانگونه که فرماندهان نظامی آن اظهار داشتند، هم تسلیحات پیشرفته‌تری را به جای سامانه‌های قدیمی در اختیار سوریه خواهند داد و ایران و حزب الله هم نیروهای بیشتری اعزام خواهند کرد تا به ارتش سوریه کمک کنند کار تروریست‌ها را یکسره کند و مردم سوریه هم بیشتر دور نظام وارتش خود جمع خواهند شد.

با این شرایط می‌توان گفت که این ماجرا بیش از اینکه یک پیغام از طرف غربی و عرب‌ها و اسرائیلی‌ها به سوریه باشد به پیغامی از طرف سوریه و متحدانش به آنها تبدیل شد که دیگر زمان بزن و در رویی تمام شده و ارتش سوریه و همپیمانانش در مقابل آنها خواهند ایستاد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: