تعداد بازدید : ۷۷۳
کد خبر : ۱۷۵۱۱۶
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملات کم حجم در محدوده صفر تابلو بودند که عطش نقدینگی در این بازار به خوبی محرز بود، این در حالی بود که گروه قندی‌ها تنها گروه پیشرو بازار امروز بود.
به گزارش بورس نیوز، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز 4 شنبه 29 فروردین ماه 97 با افزایش یک واحدی روی رقم 95 هزار و 523 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 43 واحدی عدد 16 هزار و 734 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 49 واحدی به رقم  101 هزار و 575 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 63 واحدی به رقم 67 هزار و 626 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 322 واحدی عدد 204 هزار و 611 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 7 واحدی روی رقم یک هزار و 63 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی گل گهر با 25 واحد ، فولاد خوزستان با 20 واحد و سرمایه‌گذاری غدیر با 17 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس هر یک تا 23 واحد، دکتر عبیدی با 15 واحد و پتروشیمی جم با 11 واحد کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 426 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 35 هزار و 360 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملات شرکت‌های پتروشیمی اصفهان، واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس،‌اوراق اختیار خرید و فروش توسعه معادن روی، صنایع جوشکاب یزد، توسعه معادن روی ایران، سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب، سرمایه‌گذاری رنا، واسپاری ملت، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه رازی،‌حق تقدم خرید سهام بیمه آرمان، صنایع لاستیکی سهند، سیمان هگمتان، فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر بازگشایی شدند.

امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 11 میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد.

همچنین 7 میلیون سهم فولاد مبارکه به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان با معاملات درون گروهی سهامدار عمده مواجه بود.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی همچنان شاهد معاملات کم حجم و بی‌رونق در اغلب نمادهای معاملاتی و همچنین نوسان قیمت سهام اغلب شرکت‌ها در محدوده صفر تابلو بود که حمایت حقوقی‌ها و بازارگردان‌های سنتی بازار در گروه‌های معدنی و فلزات اساسی باعث شد، تا شاخص بورس به زحمت سبزپوش بماند.

بر اساس گزارش فارس، بیشترین افزایش‌ها و تغییرات بر روی ارزش معاملات امروز بورس تهران شامل معاملات کد به کد ملی صنایع مس ایران، واحدهای صندوق درآمد ثابت امین یکم فردا، فولاد مبارکه، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، قند شیرین خراسان و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی بوده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: