تعداد بازدید : ۹۸۷
کد خبر : ۱۷۵۱۵۲
مدیر عامل فرابورس در پاسخ به بورس نیوز مطرح کرد:
۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
مدیر عامل فرابورس گفت: مهمترین اقدام فرابورس در زمینه حمایت از دانش بومی و نه تنها کالای ایرانی، سرمایه گذاری برای طراحی سامانه معاملات بر مبنای دانش بومی بوده است.
به گزارش بورس نیوز، امیر هامونی ادامه داد: فرابورس به میزان زیادی وابسته به تکنولوژی است تا یک سال گذشته و همین اواخر ما مصرف کننده تکنولوژی و دانش شرکت های خارجی بودیم یعنی آنها به ما دانش می فروختند و ما باید از شرکت های خارجی نرم افزار معاملات بورس را خریداری می کردیم.

وی افزود: فرابورس با سرمایه گذاری روی همین تیم های استارت آپی که در حال حاضر در فین استار حضور دارند، نه تنها کالا بلکه گام بزرگی در حمایت از دانش ایرانی برداشت.

مدیر عامل فرابورس با بیان این موضوع که تیم واچر، تیم فین تکی فرابورس ایران است که سامانه معاملات، سامانه قبل از معاملات و سامانه پس از معاملات را تهیه کرده است و از علم و دانش نخبگانی که پیش از این مورد بی توجهی بودند و بعضا در خانه یا برای دوستان و آشنایان کار می کردند، و با تجمیع تیم های پراکنده و متمرکز کردن آنان بر یک هدف و تامین آنها توانست به این موفقیت نائل آید.

هامونی ادامه داد: امیدواریم امسال با کمک سازمان بورس، شرکت مدیریت فناوری بتوانیم برخی از این ابزارها که در سامانه طراحی و آماده آعاز به کار می باشد، را مورد استفاده قرار دهیم.
وی با اشاره به این مطلب که این سامانه کاملا بر مبنای دانش ایرانی است و می توان هر تغییری در آن ایجاد کرد و با راه اندازی و استفاده از آن دیگر  نیازی نیست که به مانند نمونه های غیربومی برای کوچکترین تغییرات وارد مذاکره با شرکت های خارحی شویم که با توجه به بحث تحریم ها بسیار کار سختی بود.

وی با اظهارامیدواری که این سامانه با کمک سازمان و شرکت فناوری نه برای کل بازار بلکه با چند ابزار جدید در آغاز شروع به کار کند، گفت: فکر می کنم در عمل مهمترین اقدام فرابورس در جهت نه تنها حمایت از دانش ایرانی بلکه کالای ایرانی، این اقدام بوده است.

هامونی همچنین با اشاره به این موضوع که برای این سامانه مشتری خارجی داریم که در حال مذاکره با آنها هستیم و ان شاءالله بتوانیم موفق به عقد قرارداد شویم و اقدام عملی در حمایت از دانش ایرانی را هر چه بهتر انجام دهیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: