تعداد بازدید : ۵۵۴
کد خبر : ۱۷۵۷۳۱
معاون شریعتمداری خبر داد؛
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
معاون وزیر صنعت از طراحی چندین پروژه ویژه حمایت از کالای ایرانی خبر داد و گفت: در حوزه پوشاک برنامه های مفصلی در حوزه حمایت از تولید داخلی تدارک دیده شده است.
به گزارش بورس نیوز، رضا رحمانی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: امسال در وزارت صنعت، پروژه های ویژه ای برای حمایت از کالای ایرانی با برنامه زمان بندی ارایه و تدوین شده که از جمله آن، طرح نوسازی ناوگان تجاری کشور است.

وی ادامه داد: برنامه مفصلی برای  نوسازی ناوگان تجاری کشور تدارک دیده شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه معادن پروژه های مهمی در زنجیره فولاد و مس تدارک دیده شده است و البته برای خرید کالای ایرانی نیز پروژه عملیاتی تدارک دیده شده است.

رحمانی ادامه داد: در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز پروژه ها ارزیابی خواهد شد و برخی طرحها نیز ادامه خواهند یافت و در این راستا ۲۰هزار میلیارد تومان در حوزه صنایع کوچک تامین مالی شده است.

وی از معرفی ٢٨٥٢٠واحد صنعتی کوچک و متوسط برای تامین مالی به بانکها خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته ٥٨٥١پروانه بهره برداری صادر شده است که ۲۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای آنها هزینه شده است و البته از حیث تعداد حدود ٣.٥ درصد رشد را تجربه کرده اند.   میزان اشتغال زایی طرحها نیز رشد کرده است و البته مردم میل و رغبت بیشتری نسبت به کسب و کار و راه اندازی آن پیدا کرده اند.

رحمانی ادامه داد: ٩٨فقره پروانه اکتشاف در سال گذشته صادر شده که ٢٥.٥درصد رشد را نشان می دهد؛ این در حالی است که پروانه بهره برداری نیز در همین حدود بوده است  که میزان اشتغال آن ٥٩٣٨ نفر بوده است که رشد ٤٧.٥ درصدی را تجربه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تدوین استراتژی صنعت امسال نهایی خواهد شد؛ چراکه وزیر صنعت قول داده است که این استراتژی را به مجلس ارایه دهد.

به گفته رحمانی، سامانه جامع تجارت در جهت شفافیت و توزیع بهینه و یکسان اطلاعات راه اندازی شده و قاچاق را کاهش داده است به نحوی که به ١٢ میلیارد دلار قاچاق اکنون رسیده ایم؛ در این میان اشکالات ثبت سفارش هم در حال برطرف شدن است.

احتمال تعلیق دوساله مالیات برارزش افزوده تولیدکنندگان

وی اظهار داشت: رییس جمهور نیز اعلام کرده که واحدهای تولیدی شفاف با افزایش مالیات سالانه مواجه شوند پذیرفته شده نیست و بنابراین پایه مالیاتی در سال جاری افزایش خواهد یافت تا فراریان مالیاتی شناسایی شده و فشار از روی تولیدکنندگان واقعی و شفاف برداشته شود.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: در این میان با سازمان امور مالیاتی رایزنی شده است تا تسهیلاتی نیز در حوزه مالیات بر ارزش افزوده به تولیدکنندگان داده شود که دامنه آن از تعلیق دوساله تا ارایه تسهیلات و تجدیدنظر بر روی ارقام مالیاتی است.

وی افزود: ما در حوزه پوشاک مزیت هایی داریم ولی به هر حال باید تلاش بسیاری در این حوزه داشته باشیم.

بر اساس گزارش مهر، برق مصرفی مشترکی صنعتی در سال ۹۶ حدود ۷.۹ افزایش یافته و در حوزه گاز مصرفی ۴.۵ درصد رشد داشته‌ایم؛ضمن اینکه از اقدامات مهم وزارت صنعت در سال ۹۶ اصلاح ساختارها و بهبود فضای کسب و کار بوده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: