تعداد بازدید : ۸۰۳
کد خبر : ۱۷۶۶۵۳
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: وزیرامورخارجه پیشین آمریکا بدون اشاره به تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای تاکید کرد آمریکا نمی تواند به جهان پشت کند.
به گزارش بورس نیوز، جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا روز یکشنبه طی مراسمی در دانشگاه نیویورک در ابوظبی در حالی که از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا انتقاد می کرد، اشاره‌ای به تصمیم اخیر وی برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران که کری در حصول آن نقش کلیدی داشت، نکرد.

وی در سخنانش تاکید کرد: گفتمان واقعی مدنی در سراسر جهان در معرض تهدید قرار دارد.به ویژه در کشور من سیاست‌هایمان به اتهام‌زنی و بمب‌گذاری تبدیل شده است. با توجه به شرایطی که امروز در جهان وجود دارد، آمریکا نیازمند ایجاد مشارکت است و نمی تواند به جهان پشت کند.

به گزارش آسوشیتدپرس به نظر می آید صحبت نکردن جان کری در مورد توافق هسته‌ای و خروج آمریکا از آن به دلیل موضع میزبانانش در پایتخت امارات متحده عربی بوده است که از همان ابتدا مخالف توافق هسته‌ای بودند و تاکید داشتند که این توافق به میزان کافی قدرت ایران در خاورمیانه را محدود نمی کند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز هشتم ماه مه پس از بارها تهدید به کنارگذاشتن توافق هسته‌ای ایران و قدرتهای جهانی سرانجام خروج خوداز این توافق را اعلام کرد و گفت که تحریم‌ها علیه تهران را باز می گرداند.

این اقدام با مخالفت و انتقاد شدید بسیاری از مقامات پیشین آمریکا از جمله باراک اوباما، رئیس‌جمهور و جان کری وزیر امور خارجه وی مواجه شد.آنها تاکید داشتند که این کار به اعتبار آمریکا و جایگاه دیپلماسی جهانی آسیب می زند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، همچنین دیگر طرفهای توافق هسته‌ای یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان به علاوه روسیه و چین ضمن ابراز تاسف نسبت به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای بر ادامه پایبندی خود به این توافق تاکید کرده‌اند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غپاذر" از سهامداران دعوت کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
در مجمع

در مجمع "ونیکی" ۳۲۰ ریال تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ملی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
سود ۱۹۰۰ریالی نصیب سهامداران

سود ۱۹۰۰ریالی نصیب سهامداران "شوینده"

مجمع عمومی شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
ترکیب هیات مدیره

ترکیب هیات مدیره "قیستو" انتخاب شد

مجمع فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: