تعداد بازدید : ۱۴۶۸
کد خبر : ۱۷۷۲۹۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۵
کنفرانس خبری دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالت متحده آمریکا و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن با حضور رسانه های خبری و خبرنگاران از سراسر جهان برگزار شد.
به گزارش بورس نیوز، در ابتدای این نشست خبری دونالد ترامپ اعتماد بین ژاپن و آمریکا را پایدار خواند و گفت: آمریکا و ژاپن خواهان انصاف در مبادلات تجاری خود هستند.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش به موضوع هسته ای کره شمالی اشاره کرد و غیراتمی شدن شبه جزیره کره را به نفع همه جهانیان خواند.

پس از آن آ.به نخست وزیر ژاپن به صحبت درباره رابطه بین ژاپن و آمریکا پرداخت و آمریکا را متحد همیشگی ژاپن خواند. وی با بیان اینکه اشتباهات گذشته هرگز تکرار نخواهد شد گفت: ما شاهد مذاکرات تاریخی بین دو کشور هستیم.

آ.به دولت و ملت آمریکا را دوست دولت و ملت کشورش خواند و از مردم آمریکا بابت داشتن درک مشترک نسبت به مردم ژاپن قدردانی کرد.

وی همچنین نسبت به مذاکره مستقیم آمریکا و کره شمالی اظهار خوش بینی کرد و آن را یک اتفاق تاریخی قلمداد کرد.

ترامپ در رابطه با مذاکره مستقیم با کره شمالی این توافق را کاملا محتمل خواند ولی این موضوع را پایان راه ندانست بلکه سرانجامی برای ایجاد یک فصل مشترک در روابط بین الملل خواند.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش به تحریم های ایران نیز اشاره کرد و با بی سابقه خواندن این تحریم ها در سطح جهانی گفت: در صورت نیاز، این تحریم ها درباره کره شمالی نیز اعمال می شود.

ترامپ با تکرار ادعاهای ضد ایرانی گذشته اش گفت: ایران اکنون کشور چند ماه گذشته نیست و بهتر است رهبران و مقامات ایرانی برای همکاری و مذاکره با آمریکا اقدام کنند.

بر اساس گزارش سی.ان.ان، رییس جمهور جمهوری خواه آمریکا در پایان با اذعان به این مسئله که دولتش با مذاکره و توافق مشکلی ندارد از انجام هرگونه توافق بد مانند برجام انتقاد کرد و آن را به ضرر منافع دولت و کشورش دانست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: