تعداد بازدید : ۱۳۶۵
کد خبر : ۱۷۷۳۷۴
کارشناس حوزه طلا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد؛
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
کارشناس طلا و جواهر درباره روند رو به رشد قیمت سکه گفت: اتخاذ سیاست‌های جدید ارزی توسط دولت نیازمند شفاف‌سازی و فضایی دو ماهه بوده تا بازار سکه با این سیاست‌ها منطبق شود.
عباد محمدولی کارشناس طلا و جواهر درخصوص فضای رکودی حاکم بر محیط تولیدمحور در گفت‌وگو با بورس‌نیوز گفت: به دنبال اتخاذ سیاست‌های جدید دولت در تعیین نرخ ارز، سرمایه‌گذاران ‌در بازار به سوی بازارهای خرد و ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر در فضای کنونی کسب‌وکار گام برمی‌دارند بنابراین بازارهایی همچون سکه، مسکن و ... مورد اقبال فعالان بازار قرار می‌گیرد.

وی در ادامه به ضعف این صنف دربرابر نبود مشتریان کلان اشاره داشت و اظهارکرد: نوسانات بازارطلا بخاطر افزایش حجم تقاضای خرید طی روزهای گذشته بوده اما این تقاضا عمدتا بر مبنای خرید طلای خرد یعنی سکه و طلای آب‌شده بوده و خریدار عمده‌ای به بازار وارد نشده است.

محمدولی وضعیت بازارطلا را همانند بسیاری از سیاست‌ها یک‌شبه،موفق ندانست و تاکید کرد: بازارسکه و طلا بدور از فضای اقتصادی نبوده بنابراین سیاست‌هایی که بدون نیازسنجی بر بازار اعمال می‌شود را نمی‌توان موفقیت آمیز دانست ؛ از سوی دیگر، درصورت موفقیت نسبی این طرح نیز نباید شاهد نوسانات آنی و تکانه‌های یک‌شبه در این بازار می‌بودیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بانک مرکزی برای کنترل بازار ابزارهای متنوعی داشته و در صورت به کار بستن این ابزارها، توانایی کنترل بازارطلا را دارد درغیراینصورت اعمال سیاست‌های بدون پشتوانه در فضای اقتصادی محکوم به شکست خواهد بود.

محمدولی در پایان با اذعان به این نکته که بانک مرکزی متولی وضعیت سکه در کشور بوده و نیاز فضای اقتصادی نیز آن است که بانک مرکزی هرگونه اعمال سیاست‌های جدید در بازار سکه را نیازمند نگاه کارشناسانه دقیق بداند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: